УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

5 способів підвищити імунітет проти грипу. Будьте завжди здорові!

22/01/2017
5 способів підвищити імунітет проти грипу. Будьте завжди здорові!

Наприкінці січня медики очікують другу хвилю збільшення захворюваності на грип та ГРЗ. Небезпека зростає через те, що школярі повертаються після канікул та карантину на навчання. Також у період морозів та коротких світлових днів слабкою є імунна система людей.

Як підвищити опорність організму до інфекційних захворювань розповідає лікар-терапевт Валентина Мельник.

"Слабка імунна система у січні-лютому може призвести одночасно до кількох хвороб – вірусу грипу, але також ламання у м'язах та суглобах, безсоння, головних болів, загального виснаження організму. Тому людина має подбати про своє тіло", – говорить лікар.

Збагачення вітамінами

Укріплювати імунну систему необхідно комплексом вітамінів у повсякденному режимі харчування, а також профілактичними процедурами, як закалювання та сауна.

"Взимку у раціоні кожної людини мають бути так звані "червоні та жовті" продукти. Це такі овочі як морква, помідори, гарбуз, червоний перець, рослинна їжа. Вони містять бета-каротин, який перетворюється на вітамін A, також чорна смородина, шипшина, цитрусові, петрушка та біла капуста збагатять вітаміном С. Горіхи, гречка, сир та зернята містять вітамін В. Це забезпечить вироблення повноцінних імунних клітин. До правильних харчів додайте обливання холодною водою та сауну раз на три тижні", – каже Мельник.

Зміна графіку життя

У групі ризику зі зниженим імунітетом – люди, які перенесли стреси. Сюди належать люди, які пережили хірургічні операції, а також представники виснажливих емоційно професій – бізнесмени, водії, вчителі.

"Коли людина переживає стрес, хронічне недосипання та перевантаження, захисні реакції організму знижуються. Так само слабкою є імунна система дітей – бо вона ще розвивається та не навчилась пристосовуватись до зовнішніх обставин. Найкращий спосіб захистити імунну систему – чітко дотримуватися графіку роботи не більше 8-ми годин, та кількість годин для сну збільшити до 9. Також допоможуть помірні фізичні вправи, хоча б по 15 хвилин щодня", – говорить лікар.

Відмова від антибіотиків

Вживання антибіотиків знижує імунітет на 50-70%. При чому людина їх споживає не лише у вигляді ліків, а і з м'ясом, яке купує у торгових мережах.

"Антибіотики для лікування будь-яких захворювань вживають виключно за приписом лікарів, та і так їх варто оминати. Також слід замінити м'ясо з торгівельних мереж на еко-продукт, або ж купувати у приватних власників. Бо виробники курятини часто годують птицю антибіотиками, щоб вона краще росла і не хворіла".

Перебування на свіжому повітрі

Випробуванням для імунної системи є перебування у зоні забрудненого повітря. Від цього найбільше потерпають жителі великих міст.

"Не варто нехтувати можливістю зимової відпустки на природі. Бо гербіциди, радіонукліди, інсектициди, які люди вдихають на вулицях міст, забруднене вихлопами повітря, яким дихають, не служить імунній системі. Принаймні у вихідні добре мати прогулянку до лісу, подалі від цивілізації. Також пийте зелений чай – він виводить з організму радіонукліди".

Дотримання дієти у випадку інфекційних захворювань

Правильне харчування у випадку простуди і грипу допоможе імунній системі. Сюди належать настоянки на червоному вині, чаї з високим вмістом вітамінів.

"Під час хвороби зробіть настоянку з гілок малини. Наріжте дрібними шматками, кип'ятіть 10 хвилин та настоюйте 2 години. Тоді пийте кожну годину по 2 ковтки. Прокип'ятіть 15 хвилин подрібнені плоди шипшини і настійте ніч. Потім пийте з медом та додавання ложки червоного вина на одну кружку. Змішайте ложку грецьких горіхів, по ложці ізюму та меду та цедру половини лимона та їжте три рази на день по столовій ложці", – радить педіатр.