УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Оніхомікоз: що робити з грибком на ногах?

30/07/2016
Оніхомікоз: що робити з грибком на ногах?

Медичний термін для позначення такого неприємного захворювання, як грибок на ногах, – оніхомікоз. Ця інфекція викликається грибками-дерматофітами, вона повністю змінює зовнішній вигляд нігтів – їх колір і товщину. У цій статті ми детально розповімо про цю проблему – читай уважно.

ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ оніхомікозу

Йдеться про дуже поширеному захворюванні, від якого страждає безліч людей по всьому світу. Воно починається з одного пальця на руці або нозі і пізніше переходить на всі інші, якщо вчасно не почати лікування. Воно також може супроводжуватися грибковим мікозів, який викликається тим же типом грибків.

Оніхомікоз можна розпізнати тільки по змінам на нігті – в кольорі, формі або товщині, у цього захворювання немає ніяких хворобливих або дратівливих симптомів. Багато людей безуспішно витрачають довгі місяці і роки на лікування цього захворювання, перш ніж їм вдається повністю позбутися від нього.

Як правило, оніхомікоз можуть вилікувати в косметологічної клініці, тому що, перш за все, це захворювання сильно псує зовнішній вигляд нігтів. У занедбаній формі хвороба може викликати хворобливі відчуття, тому ранній діагноз ідеальний для того, щоб швидко позбутися від грибка раз і назавжди.

Оніхомікоз викликається трьома типами різних грибків, найвідоміший з них називається Candida albicans. Вони передаються через прямий контакт і можуть довго жити в організмі людини, не викликаючи миттєву інфекцію. Без сумніву, деякі умови і чинники можуть дестабілізувати нашу імунну систему, що підвищує ризик розвитку цієї патології.

Старіння – одна з причин появи грибка, так як з віком кількість грибків на стопах накопичується, в той час як захисні сили організму слабшають. Коли ступні протягом довгого часу знаходяться у вологому середовищі, як у плавців, людей, які ходять в гумовому взутті, нейлонових колготках, шкіра піддається ризику таких захворювань як псоріаз і мікоз.

Діабет також пов'язаний з онихомикозом, так як він руйнує захисні сили організму. Якщо твої родичі страждають від оніхомікозу, швидше за все, це стане проблемою і для тебе через генетичної схильності або високого ризику заразитися. Грибок легко дістати через простирадла, рушники або взуття хворого. Нарешті, пригнічення імунітету і використання біопрепаратів може стати причиною появи грибка на нігтях.

Головна проблема – це зовнішній вигляд нігтя, тому що він сильно змінюється. Можна виділити п'ять типів змін:

Край нігтя жовтіє і грубіє, поверхня стає шорсткою і сильно лущиться
Підстава нігтя пошкоджується і забарвлюється в білий або жовтий колір
На поверхні нігтя з'являються маленькі точки або білі плями
Ніготь забарвлюється в коричневий колір (в рідкісних випадках меланоніхіі)
Ніготь повністю деформується, згинається, потовщується і легко кришиться.
Щоб запобігти появі онихомикоза, дуже важливо підтримувати гігієну, щоб не давати грибків і бактерій розмножуватися. Регулярно мій руки або ноги і кожен раз ретельно просушувати їх. Носи шкарпетки з бавовни і віддавай перевагу вільній взуття, яка дозволяє ногам дихати. Не ходи босоніж в роздягальнях і спортзалах, не ділися своїм рушником з іншими людьми.

Якщо ти все ж заразилася грибком, необхідно дуже коротко обрізати нігті, щоб вони не виходили за межі пальця. Після використання лікарських засобів продезінфікуйте їх. Чи не нарощуй і не крась нігті.

ДОМАШНІ ЗАСОБИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ грибка на нігтях

Масло чайного дерева – одне з найвідоміших натуральних засобів для лікування грибка, воно підходить для лікування випадків важкої і середньої важкості, так як є потужним фунгіцидом. Змішай в рівних пропорціях масло чайного дерева з оливковою олією і маслом чебрецю. Нанеси суміш на пошкоджений ніготь за допомогою ватного тампона або пензлика (більше не використовуй їх, краще відразу ж викинь). Залиш на 15 хвилин і після цього потри ніготь зубною щіткою. Коли ноги і руки будуть чистими і сухими, нанеси кілька крапель олії чайного дерева на ніготь.
Інше відоме ефективний засіб – це яблучний оцет. Зроби ванночку для ніг з оцтом і теплою водою, змішаних в рівних пропорціях. Занур руки і ноги в рідину на 20 хвилин. Добре просуши їх рушником і феном, приділяючи особливу увагу області навколо нігтів і місцях між пальцями.

Ти можеш також приготувати суміш з двох столових ложок оцту і двох столових ложок рисового борошна грубого помелу. Нанеси її на ніготь, залиш на 15 хвилин і ретельно промий (повтори процес сушіння, як було зазначено вище).
Змішай соду з водою до утворення пасти. Нанеси суміш на ватний тампон і крій їм весь ніготь, намагаючись захопити шкіру, навколишнє ніготь. Залиш на кілька хвилин, промий і просуши.
Вилий в каструлю дві чашки води і поклади три столові ложки чебрецю. Прокип'яти протягом п'яти хвилин. Зніми з вогню, накрий кришкою і остудити. Змочи в рідини ватний тампон і притисни його до нігтя.
Спар літр води з десятьма паличками кориці. Зменш вогонь і провари корицю протягом п'яти хвилин. Дай настоятися 45 хвилин і, поки настій ще теплий, вилий його в ємність, куди зможеш занурити ноги.
Вичави сік з цибулини і змочи ним ватний тампон. Притисни його до нігтя. Точно так же ти можеш використовувати половинку цибулини.
Змішай одну столову ложку соку лимона, п'ять крапель перекису водню і дві столові ложки гелю алое вера. Нанеси на пошкоджений ніготь і залиш висохнути.
Спар п'ять зубчиків часнику в одній чашці води. Вилий в ємність з холодною водою і опусти туди ноги на 15 хвилин. Повторюй кожен день протягом місяця.