УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

ПРИДУМАЛИ І ЛІКУЄМО. ЯКІ ДІАГНОЗИ РОЗВОДЯТЬ ПАЦІЄНТІВ НА ГРОШІ

28/01/2016
ПРИДУМАЛИ І ЛІКУЄМО. ЯКІ ДІАГНОЗИ РОЗВОДЯТЬ ПАЦІЄНТІВ НА ГРОШІ

Дисбактеріоз
Цим терміном позначають порушення мікрофлори кишечника. Зазвичай воно виникає після прийому антибіотиків. Вважається, що бактеріальний дисбаланс потрібно лікувати – для цього лікарі призначають препарати з пробіотиками. Насправді ж за сприятливих умов організм здатний впоратися з цим завданням самостійно. Та й зрозуміти, що є норма, вельми складно: в кишечнику живе близько 500 видів бактерій, і в кожного – своя функція. Тому реальна необхідність в лікуванні дисбактеріозу виникає, тільки коли з'являється загроза для життя – наприклад при псевдомембранозний коліт. В інших випадках варто пам'ятати про здатність до самовідновлення кишкової мікрофлори, особливо у дітей, і не витрачати гроші на непотрібні ліки.


Синдром хронічної втоми
Психологи стверджують, що цією недугою страждає близько 80 відсотків населення у віці від 16 до 60 років. Не оминає він ні трудоголіків, ні домогосподарок. Але в Міжнародній класифікації хвороб синдрому хронічної втоми немає. Мабуть, цю заразу придумали психотерапевти, щоб підвищити свої доходи: від безсоння, дратівливості, апатії і перепадів настрою прописують модні антидепресанти, вітамінні комплекси і всілякі харчові добавки. Однак якщо підійти до лікування грамотно, людині необхідно пройти загальне обстеження і здати комплекс аналізів, щоб виключити загострення якого-небудь захворювання, а потім добряче виспатися, подихати свіжим повітрям, пройти курс розслабляючого масажу.

 

Авітаміноз
Цим діагнозом лікарі часто пояснюють проблеми із самопочуттям і зовнішністю, що виникають на стику сезонів. Передбачається, що впоратися з ними допоможуть вітамінно-мінеральні комплекси. Насправді авітаміноз – повна відсутність в організмі якогось вітаміну – сьогодні зустрічається виключно рідко. І вже якщо настає, то призводить до серйозних наслідків: наприклад до цинги – при повній відсутності вітаміну С, або до рахіту, якщо немає вітаміну D. У міжсезоння ж настає гіповітаміноз. Ця недуга не лікують, а коректують, причому не обов'язково прийомом таблеток. Адже нестача вітамінів або мікроелементів найчастіше пов'язана з поточним станом організму: наприклад, корисні речовини можуть просто не всмоктуватися, якщо у вас є проблеми з тонким кишечником.

 

Шлаки
Практично у всіх пацієнтів лікарі діагностують зашлакованості організму. Цим медики пояснюють шкірні висипання, випадання волосся, інтоксикацію і навіть онкологію, а «хворим» призначають всілякі БАДи, плазмоферез та інші недешеві процедури. Насправді в медицині немає такого терміна – «шлак». Людський організм запрограмований на самоочищення. Але якщо якийсь орган дає збій і перестає справлятися з навантаженням, функція самоочищення знижується. Звідси і проблеми. Тобто «шлаки» – це не причина виниклого недуги і вже тим більше не окрема хвороба, а тільки її наслідок. Як тільки конкретний орган вилікуваний, проблема зникає сама собою.

 

Ерозія шийки матки
У Європі та Америці про ерозію кажуть, коли стан внутрішнього епітелію шийки матки відрізняється за кольором і фактурою від зовнішнього. У більшості випадків воно не потребує лікування. У Росії цей діагноз ставлять при будь-яких змінах епітеліального покриву шийки матки, незважаючи на те що вони частенько з'являються у молодих жінок і вважаються фізіологічною нормою. Все, що потрібно робити в цьому випадку, – постійно спостерігатися у гінеколога і здавати аналізи.

 

Вегето-судинна дистонія
Раніше цей діагноз був вельми популярний – під нього «підписували» всі недуги, яким не було пояснення. Проте на Заході з розвитком медицини цей термін практично зник з ужитку лікарів. Дистонія – це нестабільний стан, по суті, комплекс симптомів: скачки артеріального тиску, порушення кровообігу, терморегуляції, серцебиття і т.д. Хвороба ж має чітко описані прояви. Тому замість того, щоб лікуватися від всього підряд, краще дізнатися справжню причину нездужань.

 

Грижа диска
Ця недуга в класифікації вітчизняної медицини вважається одним з проявів остеохондрозу хребта. У 30 відсотках випадків грижу виявляють у молодих здорових людей випадково, коли клінічних проявів немає і людина навіть не підозрює про неї. У таких випадках вдаватися до медикаментозного лікування немає сенсу. Однак у деяких пацієнтів грижа може зачіпати нервові тканини, дратуючи їх і провокуючи хворобливі відчуття. Тоді лікарі повинні спостерігати і коригувати ситуацію. До речі, за статистикою, в 88 відсотках випадків грижа диска проходить сама – без операцій та лікувального впливу.

 

Відкладення солей
У Міжнародному реєстрі такого захворювання немає. Втім, і наші нейрохірурги визнають: ніякі солі нікуди не відкладаються – це всього лише компенсаторний процес, один із проявів дегенеративних змін хребта. Щоб відтягнути цей неприємний момент, потрібно регулярно займатися спортом, плаванням і періодично робити масаж. Це уповільнює природні процеси старіння, а також зміцнює м'язи, які підтримують скелет в правильному положенні.

 

Поділіться цим постом з друзями!

likar