Шахтар впевнено обіграв Краковію в товариському поєдинку

22/01/2017

Матч проти польської «Краковії» став першим для донецької команди на першому навчально-тренувальному зборі. Суперник підопічних Паулу Фонсеки дістався, м'яко кажучи, не найсильніший. У чемпіонаті країни «Краковія» йде на 14-му (з 16-ти) місці. Останній раз команда перемагала ще 14-го жовтня. А в цьому році «Краковія» вже провела один товариський поєдинок — з третьелиговой «Гарбарнией». Підсумок — 5:5.

Що стосується «Шахтаря», то Фонсека з перших хвилин випустив на поле повернувся з оренди Алана Патріка і Марсіо Азеведо, нарешті, який відновився після травми. Гра розпочалася у невисокому темпі. Поляки пресингували і змушували помилятися Антона Каниболцкого, через котрого грали захисники. Спершу воротар не зумів зупинити пас назад — на щастя, м'яч котився не в створ і все завершилося кутовим. Після якого «Краковія» навіть забила гол, щоправда, з порушенням правил.

Потім Каніболоцький віддав неточний пас у простій ситуації. Так що довелося партнерам відсувати гру до воріт суперників. До середини тайму «гірники» міцно заволоділи ініціативою, щоправда, по-справжньому небезпечних моментів створити не зуміли. А до кінця 45-хвилинки, здалося, «підсіли», і атаки пішли вже на ворота Каніболоцького. Після однієї з них Кжиштоф Піонтек опинився один перед голкіпером і розстрілював ворота, але тут Каніболоцький зіграв відмінно, ногою відбив непростий удар. А перед самою перервою Факундо Феррейра мав, мабуть, найкращу нагоду відкрити рахунок — вийшов тет-а-тет з Гжегожем Сандомерський, пробив повз воротаря — але влучив у штангу.

На другий тайм «Шахтар» вийшов у повністю оновленому складі знайшлося місце і для дебютанта Густаво Бланко-Лещука, і для молодого Олександра Зубкова. І саме 20-річному форварду вдалося забити перший гол «гірників» у 2017-му: Олександр зіграв дуже грамотно. Уникнув офсайдної пастки, вийшов один на один і, не зближуючись з воротарем, з лінії штрафного пробив під опорну ногу Гжегожу Сандомерський.

І після забитого голу підопічні Фонсеки не збавили обертів — другий тайм був повністю за «Шахтарем». У краківській команди практично не було шансів відіграти пропущений м'яч, а от у свої ворота вона пропустила. В самому кінці гри Василь Кобін подав кутовий, захисник невдало продовжив політ м'яча до дальнього кута воротарського майданчика, де виявився забутий усіма Дентіньо. Бразилець без перешкод головою пробив точно. 2:0 — перша в цьому році перемога «Шахтаря» вийшла впевненою якщо не по рахунку, то як мінімум по грі.

«Шахтар» – «Краковія» – 2:0

Олександр Зубков, 55, Дентіньо, 89.

«Шахтар Д»: Антон Каніболоцький (Андрій П'ятов, '46), Даріо Срна (Олександр Кучер, '46), Максим Малишев (Іван Ордець, '46), Марсіо Азеведо (Ізмаїл, '46), Факундо Феррейра (Бернард, '46), Алан Патрік (Василь Кобін, '46), Ромеро Марлос (В'ячеслав Танковський, '46), Тарас Степаненко (Дентіньо, '46), Сергій Кривцов (Фред, '46), Сергій Кривцов (Олександр Зубков, '46, Андрій Борячук, '82), Ярослав Ракицький (Густаво Бланко-Лещук, '46).

«Краковія»: Гжегож Сандомерський, Делеу (Дієго Феррарессо, '60), Петро Маларчик (Петро Польчак, '46), Якуб Вуйцицки (Роберт Литауски, '84), Томаш Бжиски, Мирослав Човило (Матеуш Цетнарски, '46), Марцін Будзиньски (Мілан Димун, '68), Хуберт Вовокьевич (Себастьян Стеблецки, '84), Даміан Домбровскі (Хуберт Адамчик, '73), Ярослав Михалик (Матеуш Щепаняк, '46), Кшиштоф Піонтек (Ерік Ендришек, '46).