Правильно кажуть: жінки з Венери, а чоловіки з Марса. Вони думають, бачать світ, і навіть старіють зовсім інакше, ніж прекрасна стать. Передає Корупція.Спорт
Великий мозок
В середньому, обсяг мозку чоловіка на 8-13% більше і на 150 грам важче, ніж у жінки. До того ж у чоловіків більший гіпокамп – частина мозку, що відповідає за пам'ять і увагу.
Проте, при меншому обсязі мозку жінки використовують його ефективніше за рахунок більш розвинених зв'язків між нейронами. Так, у жінки сильніше зв'язку між півкулями, що дозволяє їй робити кілька справ одночасно. Тому, розмовляти і вести автомобіль для жінки звичайна справа. А от для чоловіка немає – він може зосередитися тільки на одному.
Навіть сплять чоловіки і жінки по різному: у чоловіків електрична активність мозку уві сні впаде на 70% (він мисливець, і, прийшовши додому, повинен як слід відпочити), а у жінок – тільки на 10%, тому що вона весь час «сторожить »будинок і дітей.
Агресія
А все завдяки високому рівню тестостерону, який впливає на роботу мигдалини – частини мозку, що відповідає за емоції. В основному це стосується чоловіків у віці від 17 до 28 років, коли концентрація тестостерону в крові досягає максимуму.
Крім того, недавні дослідження показали, що рівень тестостерону впливає на особисті та поведінкові характеристики – так, люди з високим рівнем цього гормону більш товариські, нахабні і самовпевнені. Вони більш налаштовані на домінування і самовираження, ніж їх однолітки з меншим рівнем цього гормону.
Втім, механізм працює і навпаки. Вчені з Університету Ніпіссінг, Канада встановили, що агресивні дії збільшують рівень тестостерону в крові.
Облисіння
За іронією долі, той же гормон, який робить чоловіка мужнім, призводить до облисіння, при цьому прискорюючи зростання волосся на інших частинах тіла – грудей, пахви, спині.
Точніше основна причина не сам гормон, а його перетворення в дигідротестостерон. Останній проводиться в простаті, надниркових і в скальпа. Його надлишок послаблює волосяні цибулини, які або вмирають, або стискаються до розмірів, які спостерігаються у новонароджених дітей. Стрес допоможе прискорити процес, так як при ньому активізується виробництво адреналіну – та ж сім'я тестостерону.
Товстошкірість
Шкіра чоловіки в середньому на 0,2 мм товще, ніж у жінки і майже в 10 разів менш чутлива. Дослідження англійських учених показали – навіть самий чутливий в цьому сенсі чоловік не дотягує до самої нечутливою жінки.
Чоловіча лактація
Як не дивно, чоловічий організм теж здатний виділяти молоко. За грудне вигодовування, як відомо, відповідає гормон пролактин, який в надлишку виділяється у жінок під час вагітності. Чоловічому організму він теж не чужий, але зазвичай не досягає рівня, необхідного для появи молока.
Але згідно з дослідженням фізіолога Джада Даймонда, опублікованого в 1995 році в журналі «Дисковери», рівень пролактину можна збільшити шляхом гормонального збою, голодування або постійного стимулювання соска. Одним словом, чоловічий організм теж пристосований для лактації, більш того, відомо чимало випадків чоловічого вигодовування.
У 1896 році в «аномалії і курйози медицини» Джордж Гул-та й Уолтер Пайл привели кілька підтверджених очевидцями випадків вигодовування дитини чоловіками з тубільців Південної Америки. У 2002 році агентство Francepress надрукувало повідомлення про 38-річного жителя Шрі-Ланці, який вигодував двох своїх дітей в дитячому віці, після того, як його дружина померла при пологах.
Жири
Вміст жиру в тканинах організму у чоловіків нижче, ніж у жінок: 12% ваги / 26% ваги. Цю різницю в 14%, що відповідає запасу енергії в 300000 кДж, жіночий організм «відкладає» на виношування дитини.
Кровообіг
А все завдяки особливостям в кровообігу. Обсяг крові у чоловіків складає, в середньому, 5-6 літрів, в той час як у жінок тільки 4-4,5 літра, і набагато багатше гемоглобіном і еритроцитами, що покращує циркуляцію кисню. Для перенесення одного літра кисню жінці необхідно близько 7 літрів крові, чоловікові 6. В тому числі і тому чоловіки більш стійкі до фізичних навантажень.
Слабкий імунітет
Будучи «сильною статтю» чоловіки набагато сильніше схильні до інфекційних захворювань, ніж жінки. І виною тому все той же тестостерон, який природа наділила протизапальною ефектом. Тестостерон підсилює роботу генів, що знижують запалення, чому організм виробляє меншу кількість антитіл.
У підсумку, чоловіки не тільки володіють більш слабким імунітетом, а й гірше переносять вакцинацію. Про це в своєму дослідженні повідомив доктор Марк Девідсон з медичної школи Стенфордського університету. Порівнявши аналізи 53 жінок і 34 чоловіків до і після щеплення від грипу, вчений з'ясував, що у жінок у відповідь на вакцину вироблялося куди більше антитіл, ніж у чоловіків, при цьому до вакцинації в їх крові було більше запальних білків.
Стійкість до старіння
Як показали недавні дослідження, чоловіки старіють повільніше жінок. Щорічно вони втрачають менше колагену, ніж прекрасна стать, особливо після настання менопаузи. Їх шкіра довше зберігає пружність і більш стійка до зморшок. Але оскільки в чоловічому середовищі не прийнято приділяти велику увагу шкірі, яка до того ж постійно страждає від порізів через гоління, то ефект від цієї особливості практично не помітний.
Бачення світу
На сітківці людського ока розміщуються майже сім мільйонів рецепторов- «колб», які відповідають за сприйняття кольору. За їх дію відповідає Х-хромосома. У жінок їх дві, і палітра кольорів, яку вони сприймають, ширше. Тому, в розмові вони оперують відтінками: «колір морської хвилі», «пісочний», «світло-кавовий». Чоловіки кажуть про фундаментальні кольорах: червоний, білий, синій.
У жінок розвинене периферійний зір. У деяких з них воно досягає 180º, і саме тому жінки при водінні авто рідко пропускають бічні удари і можуть, не повертаючи голови, стежити за дитиною. Мозок чоловіка забезпечує тунельний зір, він «веде» мета, бачить тільки те, що знаходиться перед ним, і не відволікається на дрібниці. Вчені вважають це результатом еволюції – чоловік на полюванні вистежував мета, а жінка займалася збиранням, при якому необхідно розрізняти дрібні деталі.