УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

10 пересторог, яким ми повинні навчити своїх дітей

14/03/2016
10 пересторог, яким ми повинні навчити своїх дітей

Бути батьками – це значить хвилюватися. Поки дитина малюк і завжди при вас, ще нічого, а як починає підростати, ходити в школу і гуляти самостійно – доводиться звикати до постійної тривоги. Передає Корупція.Спорт

Втім, стрес можна знизити, навчивши дітей важливих запобіжних заходів. Ви вже говорили з дитиною про це? А скільки разів? Пам'ятайте – дітям молодшого шкільного віку необхідно приблизно 7-10 разів повторити інформацію, щоб бути впевненим, що вона засвоєна в повній мірі.


asdzxv

 

Правила особистої безпеки, які потрібно частіше повторювати своїм дітям.


1. Придумайте пароль

До 8-річної дівчинки на вулиці підійшов незнайомець і покликав її з собою. Він сказав, що з її мамою щось трапилося, і вона прислала його за нею. У відповідь дівчинка просила його назвати пароль. Незнайомець задумався і не знайшов, що відповісти, а дівчинка в цей час втекла.


Виявляється, донька з мамою придумали пароль на той випадок, якщо мамі знадобиться допомога, і вона надішле за дівчинкою незнайому людину. Погодьтеся, це геніально! Домовтеся і ви, що якщо хтось буде кликати дитину з собою або просити відкрити двері, посилаючись на вас, потрібно попросити сказати пароль. Якщо людина буде і правда від батьків, вона назве пароль. Виберіть таке слово або фразу, яку не можна буде просто вгадати. Нехай це буде щось, про що знаєте тільки ви.


2. Ім'я, адреса, домашній номер телефону, імена батьків

Цю інформацію ви повинні вивчити з дитиною на той випадок, якщо вона загубиться. Зрозуміло, відкривати цю інформацію вона повинна лише в крайньому випадку і бажано правоохоронним органам.


3. Не розмовляти з незнайомцями

Це загальновідоме правило, але воно варте повторення. Повторення з вашими дітьми. Поясніть, чим може загрожувати контакт з незнайомою людиною, покажіть соціальні ролики, дайте зрозуміти, що це небезпечно. Базується свої аргументи на те, що важливо для дитини, аж до найпримітивніших речей. Все що завгодно, лише б мотивація була достатньою для віку дитини.


4. Обережність з соціальними мережами

Потрібно навчити дитину користуватися соцмережами дуже обережно. Зобов'язуєте її не розкривати приватну інформацію в мережі (адреса будинку, від'їзди з дому, номер школи і т. п.), Використовувати паролі, не додавати в друзі незнайомих людей – все, що вважаєте за загрозу, і все, що зможе вберегти від небезпек, має бути чітко роз'яснено.


5. Попереджати

Навчіть дитину з найменших років попереджати вас про те, що вона йде. Неважливо, йде вона з квартири гуляти з друзями в 14 років або відходить від вас в магазин в 5 років – вона повинна про це вас попередити. Ви повинні знати, куди і на скільки ваше чадо перемістилося з безпечної зони.


6. Говорити «ні»

Ця проблема, буває, залишається з людиною на все життя – ну не може вона сказати «ні». Така безвідмовність потім створює чимало проблем, але зараз ми про дітей, а не про дорослих. Якщо ваша дитина відчуває неприязнь або дискомфорт, коли хтось спробував до неї доторкнутися, або з нею поводяться так, що вона відчуває себе в небезпеці, або її щось нав'язують, вона повинна вміти вивільнитися із ситуації. Відмова – її повне право проявити свою волю. Поясніть, що завжди знайдеться дорослий (учитель в школі, батьки вдома, органи правопорядку і т. п.), Який зможе допомогти в будь-яку хвилину.


7. Не йти з дому на самоті

Це правило стосується і молодших дітей, і старшого віку. Вирушаючи кудись, дитина обов'язково повинена брати з собою друзів. Якщо такої можливості немає, доведеться або вам відправитися в супроводі, або їй залишитися вдома.


8. Нічого не брати у чужих людей

Навчіть дитину ніколи нічого не приймати від чужих, навіть якщо це знайома людина, не порадившись з вами. Не брати, навіть руками не торкатися. Тут же непогано допоможе правило № 6 про «ні».


9. Правильно поводитися вдома на самоті

Навчіть дитину, коли вона приходить додому одина, оцінювати ситуацію на порозі. Якщо все добре, потрібно зайти, замкнути двері і подзвонити вам, сказати, що вдома і все в порядку. Якщо хтось телефонує або стукає в двері, не повідомляти, що мами і тата немає вдома, а лише сказати, що зараз батьки не можуть підійти (до телефону, до дверей), запитати, що потрібно передати. І ні в якому разі не відкривати двері!


10. Важливі номери телефонів

Навчіть дитину, куди їй можна зателефонувати на кожен небезпечний випадок життя: поліція, пожежники, телефон довіри і т. п. Навчіть її дзвонити в ці служби і зі звичайного телефону, і з мобільного.