Дієтологи і прихильники здорового харчування готові співати хвалебні оди цьому освіжаючому і недорогому напою. Вважається, що регулярне вживання кефіру може позбавити від проблем з органами ШКТ, зміцнити імунітет і навіть продовжити життя. А стаканчик знежиреного кефіру на ніч – вірний супутник всіх, хто стежить за калорійністю раціону і намагається скинути зайву вагу, розповідає Корупція.Спорт
Чи правда, що кефір – такий корисний напій? Які бонуси для організму дійсно він в собі несе? Розповідаємо в сьогоднішньому огляді про 10 причин, щоб полюбити кефір.
1. Тамує спрагу
Зневоднення в спеку загрожує не тільки легким запамороченням і спрагою, але і більш серйозними ускладненнями: кров загущався і гірше циркулює по тканинах, зменшується постачання киснем багатьох життєво важливих органів. Щоб цього уникнути, не забуваємо виконувати просте правило – випивати 8 склянок води в день, 1 або 2 з яких можна замінити кефіром, який чудово втамовує спрагу і сприяє утриманню вологи в організмі завдяки багатому мінеральному складу.
2. Є пробіотиком
Всього 1 стакан кефіру містить більше 2 трильйонів кисломолочних бактерій та інших мікроорганізмів, що благотворно впливають на мікрофлору кишечника. Вони допомагають підтримувати правильний баланс корисних і шкідливих бактерій, які населяють товстий кишечник. Завдяки цьому кефір допомагає уникнути виникнення кишкових інфекцій і запорів.
3. Є джерелом вітамінів групи B
Кефір виступає джерелом відразу декількох вітамінів групи В. Наприклад, в ньому міститься вітамін В12, корисний для крові і нервової системи, вітамін B1 або тіамін, що допомагає впоратися зі стресами, а також біотин, що поліпшує стан шкіри, волосся і нігтів, а також зміцнює імунітет .
4. Зміцнює імунітет
А чи знаєте ви, що стан мікрофлори кишечника безпосередньо впливає на імунітет? Справа в тому, що приблизно 70% імунно-компетентних клітин знаходиться саме в кишечнику, тому регулярний прийом продуктів-пробіотиків, що містять живі мікроорганізми, це важливий крок назустріч міцному імунітету.
5. Знижує холестерин
Як відомо, розрізняють "поганий" і "хороший" холестерин, що представляє собою ліпопротеїни низької щільності, здатні засмічувати судини і викликати проблеми з кровообігом. Кефір – це один з продуктів, які активно знижують рівень "поганого" холестерину, запобігаючи таким чином ризик виникнення серцевих нападів і інсультів.
6. Розслаблює і заспокоює
Чи помічали ви це чи ні, але кефір володіє м'яким релаксирующим ефектом, який він успадкував від амінокислоти молока триптофану. Це з'єднання бере участь у синтезі гормонів сну: мелатоніну і серотоніну. Саме тому людям з порушенням сну часто рекомендують випити склянку кефіру або теплого молока перед сном.
7. Містить білок
Склянка кефіру – це відмінний спосіб отримати додаткову порцію білка при дотриманні низькокалорійної або низьковуглеводній дієти. Так, 1 порція простого знежиреного кефіру містить всього 100 калорій і цілих 10 грамів білка з мінімальним вмістом жиру. Просто переконайтеся, що ви обираєте непідсолоджений кефір без ароматизаторів – саме такий напій має мінімальної калорійністю.
8. Засвоюється краще ніж молоко
При ферментації в кефірі не тільки зберігається вся користь вітамінів і мінералів, закладена в молоці, він стає більш легкозасвоюваним. Справа в тому, що лактоза, з переварюванням якої у деяких людей можуть спостерігатися проблеми, в кефірі частково перетворюється на молочну кислоту, яка засвоюється набагато простіше.
9. Містить багато кальцію і фосфору
Порція з 175 грамів кефіру містить приблизно 20% рекомендованої добової норми кальцію, відповідального за будову кісткової тканини і зубів. Саме тому вважається, що регулярне вживання кефіру здатне зменшити ризик розвитку остеопорозу. А фосфор – це другий, після кальцію, найбільш поширений в організмі мінерал, який також міститься в достатній кількості в кефірі.
10. Багатий антиоксидантами
Кефір – напій довгожителів. Однією з причин, що послужила виникненню такої репутації, є високий рівень антиоксидантів, що містяться в кефірі. Вільні радикали ушкоджують клітини, що призводить до передчасного старіння організму. А щоденне вживання продуктів, багатих антиоксидантами, здатне уповільнити цей процес, що допомагає зберегти молодість.