Китай заслужено славиться своєю традиційною кухнею, але китайська харчова промисловість часто накликає на себе критику з-за лякаюче низьких стандартів якості (і не менш заслужено).
Коли ви прочитаєте наш список, ви зрозумієте, чому люди по всьому світу уникають продуктів, що ввозяться з Китаю. – передає Корупція.Спорт
Китай вже багато років займається виробництвом обурливих підробок, серед яких вистачає небезпечних для здоров'я продуктів. В яких саме країнах вони продаються – достеменно невідомо, тому що багато імпортерів приховують походження продукції.
Наступний список містить лише 10 прикладів шкідливих підробок з КНР, які змусять вас задуматися, перш ніж замовляти дешеву китайську продукцію онлайн
Деякі китайські сайти розміщують відео з інструкціями, як заробляти 70 доларів в день, виробляючи і продаючи підроблені курячі яйця.
Ось список необхідних інгредієнтів: альгінова кислота, алюмокалієві галун, желатин, хлористий кальцій, вода і штучний барвник. Шкаралупа робиться з карбонату кальцію.
Вживання таких яєць в їжу може призвести до втрати пам'яті і недоумства.
2. Волоські горіхи з цементом усередині
У 2012 році одна людина купив в Чженчжоу волоські горіхи і виявив в них шматочки цементу. Цемент був обгорнутий папером, щоб не стукати, коли горіхи трясуть.
Продавець намагався заробити грошей, пропонуючи такі фальшиві горіхи, що важать набагато важче справжніх.
Оскільки свинина в Китаї коштує дешевше, деякі ресторани подають її під виглядом яловичини – але спочатку її обробляють.
Свинину поміщають в суміш глазірователі і яловичого екстракту і залишають на півтори години «маринуватися».
Лікарі радять триматися подалі від цього продукту, тому що він може з часом викликати «повільне отруєння, деформацію і навіть рак».
4. Фальшивий горошок.
У 2005 році в китайській провінції Хунань був виявлений підроблений горошок. За словами місцевої газети, горошок не ставав м'якше в процесі варіння, зате вода набувала неприродно зелений колір. Повідомлялося, що фальшивий горошок дуже вигідно виробляти, і один з підпільних цехів займався цим три роки, перш ніж про це дізналися влади.
Фальшивий зелений горошок робився з стручкового горошку і соєвих бобів з додаванням зеленого барвника і метабісульфіту натрію (використовується як відбілювач і консервант). Цей барвник заборонений до використання в харчовій промисловості, тому що є канцерогенною і порушує здатність організму засвоювати кальцій.
«Такий отруйний фальшивий горошок вже спливав в Хунані і Гуандуне, але, схоже, влада не зацікавилися», – говорить Сан Лівей, фахівець з харчової безпеки з Пекіна.
За словами джерела, в КНР «порушенням харчової безпеки» офіційно вважається тільки випадок, що призвів смерть як мінімум одну людину.
«У подібних випадках, коли небезпека полягає тільки в довгострокові наслідки вживання шкідливих добавок, відсутність реакції не дивно», – говорить Сан Лівей.
5. Суміш для немовлят.
У 2004 році 47 осіб були звинувачені у виробництві підробленої швидкорозчинній суміші для дитячого харчування, що призвела до десятків дитячих смертей в Фуяні, КНР.
Суміш містила вкрай мало поживних речовин, виготовлялася з крейди і викликала у дітей Макроцефалія (у них роздувалася голова, а тіло поступово висихає).
6. Технічна сіль під виглядом їдальнею.
Технічна сіль позначається як «непридатна до вживання всередину». Зате вона набагато дешевше, чим і пояснюється той факт, що як мінімум 12 осіб за 13 років продали 788 тонн технічної солі під виглядом їдальнею.
Вживання її в їжу може викликати психічні та фізичні захворювання, в тому числі знижену функцію щитовидної залози і порушення репродуктивної системи.
7. Земля під виглядом чорного перцю.
Один торговець в китайській провінції Гуандун збирав місцеву землю і продавав її під виглядом чорного перцю, а білий перець робив з борошна. На виправдання своїх дій він заявив, що ці речовини «не смертельні».
З огляду на, що в Китаї підроблені продукти не вилучаються з ринку, поки хто-небудь не помре, скільки ще сумнівних товарів продається під виглядом, що вони «не смертельні»?
8. Підроблена Бататовая локшина.
Цех в місті Чжуншань справив мінімум 5,5 тонн фальшивої локшини. У 2011 році люди стали скаржитися, що Бататовая локшина має дивний смак.
Розслідування виявило, що ця локшина проводилася з кукурудзи і парафіну з додаванням нехарчових чорнила для додання їй фіолетового кольору.
Корінь женьшеню – популярне цілюща рослина, що застосовується в Китаї понад 3 000 років. Але ціни на нього постійно зростають, тому торговцям доводиться викручуватися, щоб заробити.
Один з варіантів – коріння женьшеню виварюються в цукровому сиропі, що робить їх важче і, відповідно, дорожче.
Спеціаліст по китайській медицині Вей Фен каже, що це вкрай сумнівний спосіб – не тільки тому, що продавці обманюють покупців, а й тому, що виварювання женьшеню в сиропі позбавляє його більшості цілющих властивостей.
Аналізи показали, що натуральний женьшень містить 20% цукру, а підроблений – до 70%.
«Це навряд чи принесе користь здоров'ю», – каже Вей Фен.
10. Пластмасовий рис.
Підроблений рис вилучається в Китаї в величезних кількостях і здебільшого виявляється зробленим з картоплі з додаванням синтетичних смол.
Як і горошок, такий рис не розм'якшується при варінні. І як горошок, він може в довгостроковій перспективі викликати рак.