УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

14 продуктів, які НІКОЛИ не варто купувати в супермаркетах

09/04/2016
14 продуктів, які НІКОЛИ не варто купувати в супермаркетах

Якщо ви шукаєте спосіб харчуватися правильно, то вам НІКОЛИ не можна купувати ЦЕ в супермаркетах!

О, сучасний світ маркетингу та супермаркетів … Продумана рекламна кампанія, яскрава упаковка, і ось нас вже практично переконали, що ми потребуємо в тих чи інших продуктів тому, що наше життя з ними стане простіше і безхмарним. Але у що нам це обійдеться? І я маю на увазі не тільки гроші …

 

grosery

 

Більшість «зручних» і «готових до вживання» продуктів мало того, що недешеві, але ще і нездорові. Більш того, часто вони підміняють собою повноцінні і здорові продукти, які, до того ж, легко приготувати. І якщо ви шукаєте способи скоротити витрати на харчування, одночасно збільшивши корисність і харчову цінність своєї дієти, ви вчините дуже мудро, якщо повністю відмовитеся від продуктів з зазначено нижче списку.

Продукти з ароматизаторами. Так, ми знаємо, що темні ягоди, та ж ожина, дуже смачні і корисні – але вибирайте справжні ягоди, а не їх жалюгідну імітацію. Найчастіше в пластівцях, печиві, батончиках та соусах «зі смаком і ароматом» ягід, не міститься жодної справжньої ягідки. Краще купіть справжніх ягід, і включайте їх в ваш раціон як джерела натуральних вітамінів і антиоксидантів.

Холодний чай в пляшках. Думаєте, чай – це корисний для здоров'я і низькокалорійний напій? Так і є – коли ви готуєте його самі. Ну а бутильований холодний чай найчастіше до країв наповнений цукром або підсолоджувачами. Це вже не чай, а скоріше прохолодний напій – такий же, як лимонад.

Товари, що не містять глютену. Якщо у вас немає непереносимості глютену або пов'язаних з ним захворювань, то, швидше за все, для вас це далеко не кращий вибір. У багатьох безглютенових продуктах куди більше калорій, жирів, вуглеводів і штучних добавок, ніж в звичайних. До того ж, вони куди дорожче.

Цільнозерновий хліб. Коли справа доходить до вибору хліба, уважно читайте етикетки. Велика частина так званого «цільнозернового» хліба – звичайний білий хліб, прикрашений зверху зернами. Переконайтеся, що основний компонент цільнозернового хліба – цільне зерно пшениці.

Товари, в інгредієнти яких входить дерево. Купуючи сухі сніданки і батончики «багаті волокнами», ви, цілком можливо, отримуєте не зовсім те, що уявляєте. Перевірте список інгредієнтів на слово «целюлоза». Целюлоза – то синонім «подрібненої деревини». Яка гидота!

Знежирене арахісове масло. Звичайне арахісове масло забезпечує нас хорошими жирами, а також білком. У знежиреному ж арахісовому маслі місце цих хороших жирів займає цукор. Так що краще вже купуйте звичайне арахісове масло.

Напівфабрикати. Картинка на упаковці може виглядати спокусливо, але більшість готових заморожених обідів / вечерь / сніданків (включаючи навіть так звані «здорові» версії) сповнені натрію, нездорових жирів, очищеного цукру, борошна і консервантів. Так, часом напівфабрикати можуть бути вельми зручні … але краще замість готових страв вибирайте звичайне заморожене м'ясо, рибу або овочі.

Рослинна олія. Рапсова, соєва, арахісова і шафранова олія багата хворими жирами, і найчастіше виробляється з генетично модифікованих рослин. Якщо ви вибираєте масло для щоденного використання, вибирайте якісне оливкове, лляне або кокосове масло.

Випічку. Як правило, пекарні використовують суміші для випічки тістечок і булочок, які містять великий обсяг цукру і борошна дрібного помелу, а також може містити генетично модифіковану сою та кукурудзу. Якщо хочете випічку або тістечко – зробіть це самі! Або хоча б уважно читайте етикетку.

Заправки для салатів. Продаються в пляшках готові заправки для салатів можуть містити цукор, штучні смакові і ароматичні добавки, а також консерванти. Кілька столових ложок подібної пекельної суміші можуть зробити корисний для здоров'я салат не таким вже й здоровим. Краще спробуйте змішати свою власну заправку. Це просто, швидко і смачно.

Рисові суміші в коробках. До чого вам переплачувати за додаткові консерванти в вашому рисі? Просто змішайте рис зі спеціями і травами самі.

Шоколадні або протеїнові батончики. Так, їх продають як «здорову» їжу, але на ділі вони нітрохи не краще звичайних солодких батончиків, а якщо подумати про їх розмірах, то, мабуть, навіть гірше. Краще з'їжте кілька фруктів або жменю горіхів, ніж давитися цими висококалорійними, повними жирів і цукру батончиками.

Набори для пікніка або готові обіди. Пам'ятайте – в цьому випадку ви платите за упаковку і пластиковий посуд. Хочете взяти на роботу обід? Приготуйте його самі. Це буде і смачніше, і здоровіше.

Бутильовану воду. Купіть собі ємність для води з безпечного для здоров'я пластика, і встановіть гарний фільтр для водопровідної води – це буде куди дешевше, ніж постійно купувати воду в пластикових пляшках в магазині – і для вас, і для навколишнього середовища.

А тепер хороша новина – навіть в супермаркеті можна знайти багато корисних для здоров'я і зручних в приготуванні продуктів. Фрукти, овочі та горіхи можуть стати основою для смачних і поживних страв і перекусів. Так, вони не продаються в зручних коробочках з яскравими етикетками, зате ви чітко розумієте, що купуєте, і за що платите.