УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

5 міфів про догляд за зубами

04/06/2018
5 міфів про догляд за зубами

Визначальним фактором у тому, що стосується здоров'я та стану зубів, є генетика. Але вплив звичок і способу життя людини також має велике значення.

Про це виданню «Кубанські новини» розповів член крайової організації стоматологів професор Сергій Мелехов. Попутно вчений розвіяв кілька помилок про догляд за зубами і порожниною рота.

Цукор – ворог зубів. Насправді, підкреслив експерт, до появи карієсу ведуть «погані» бактерії, а не солодощі. Кращою їжею для розмноження цих бактерій є залишки вуглеводів на зубах, але вони залишаються не тільки після солодкого, але і після корисних продуктів, наприклад, фруктів чи зернових виробів.

Зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі. Так вважають багато. Але лікар зазначає: занадто часта чистка зубів може привести до зношування емалі і хвороб зубів. Зуби важливо чистити двічі на день (після пробудження і перед сном) – в решту часу досить обполіскувати.

Пити воду натщесерце корисно. Прокинувшись, люди зазвичай насамперед випивають склянку води – така звичка дуже корисна. Стоматолог стверджує, що правильно діяти в іншому порядку: спочатку почистити зуби і тільки після цього пити воду.

«Під час сну сповільнюється приплив слини, через що в роті за ніч накопичується велика кількість бактерій і зубного нальоту. Все це відправиться прямо в шлунок, якщо, не почистивши зуби, ми вип'ємо натщесерце води », – застеріг науковий фахівець.

Потрібно мати під рукою зубочистки. Лікарі наполягає, що після їжі доцільніше використовувати зубну нитку, оскільки зубочисткою можна легко пошкодити ясна і відкрити доступ для проникнення бактерій в тканини.

Молочні зуби лікувати не потрібно. Ці зуби, як відомо, випадають і змінюються постійними. Який же сенс їх лікувати? За словами вченого, не лікування проблеми з молочними зубами можуть довести до запалення, яке перейде на зачатки постійних зубів і викличе численні порушення в їх зростанні. Так лікувати молочні зуби потрібно.