УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

5 правил для любителів солодкого

21/03/2017
5 правил для любителів  солодкого

Обов'язково до прочитання:

1. Не забороняйте собі солодке! Рано чи пізно ви зірветеся, і наслідки цукрового бунту будуть куди плачевніші, ніж одна шоколадка на два дні.


Навчіться розтягувати задоволення. Спробуйте, наприклад, такий трюк: купувати плитку гарного гіркого шоколаду не ковтаючи її за один раз, а розділити на кілька частин. Візьміть одну і розслаблено, а не поспішаючи, розсмоктуйте, насолоджуючись смаком. До того моменту, як останній шматочок розтане у вас в роті, ви вже встигнете вдосталь скуштувати блаженство і навряд чи їстимете інше.

2. Руки самі тягнуться до тістечок, які ваблять з вітрини? Порахуйте до десяти і купіть менш шкідливий аналог: солодких фруктів, кураги, родзинок.

А ось ще що і чим можна замінити:

Цукор – медом;
Молочний шоколад – гірким;
Цукерки та тістечка – горіхами, сухофруктами, зефіром і пастилою;
Обсмажені в меді, калорійні мюслі – пластівцями (вівсяними, кукурудзяними, в яких не більше 8 г цукру на одну порцію)
Пломбір – фруктовим льодом;
Газовану підсолоджену воду і нектари – фруктовим соками без цукру, мінералкою;
Калорійні, жирні йогурти – десерти власного приготування з фруктів, залитих натуральним йогуртом або знежиреним кефіром;
А якщо ви печете торти самі, відмовтеся від здобного і пісочного тіста на користь легкого бісквітного. Масляний і сметанний крем замініть желе, суфле, джемом, кремом з нежирного сиру або йогурту.

3. Вводьте в свій раціон більше білка і складних вуглеводів. У день кожен з нас повинен отримувати 350-500 г вуглеводів, переважно полісахаридів рослинного походження: крохмалю, пектинових (містяться в м'якоті фруктів і ягід) і клітковини. Ці півкіло щастя перешкоджають різкому збільшенню рівня глюкози в крові.

4. Уникайте вживання алкогольних напоїв – вони збуджують апетит.

5. Солодощі різко підвищують рівень цукру в крові, який потім так само різко падає, і організм знову вимагає допінг. Виходить замкнуте коло. Щоб розірвати порочне коло, спробуйте налагодити баланс, утримуючись декілька днів від вживання солодкого. Через якийсь час цукровий голод повинен зникнути.


Популярне: Вчені пояснили, чому потрібно їсти фініки щодня
Якщо ж солодкоголізм, мучить вас і не перебивається нічим, варто звернутися до ендокринолога. Ймовірно, причина криється в гормональному дизбалансі.

Але головне правило для любителів білої отрути – знати міру. Будьте розумні в боротьбі зі солодкоголізмом.