УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

5 причин зайвої ваги, не пов’язаних з неправильним харчуванням

09/06/2018
5 причин зайвої ваги, не пов’язаних з неправильним харчуванням

Зайва вага зазвичай асоціюється у нас з неправильним харчуванням. Часто воно дійсно є причиною набору зайвих кілограмів. Часто – але не завжди.

Які фактори ще можуть вплинути на проблеми з фігурою?

печінка

Причиною набору зайвої ваги можуть бути збої в роботі печінки. Це один з найважливіших органів, і він в значній мірі «відповідає» за наше здоров'я і самопочуття. Але коли нормальна робота печінки порушується, тіло починає накопичувати жир на животі.

Симптоми: підвищений рівень цукру в крові, підвищений артеріальний тиск і високий рівень холестерину, біль в суглобах, алергія, проблеми зі шкірою.

яєчники

У жінок зайву вагу може з'являтися через проблеми з яєчниками. Точніше, через гормонального дисбалансу. З цієї причини вуглеводи, що надходять в організм з їжею, переробляються в жир незалежно від того, наскільки збалансована дієта.

Симптоми поганого функціонування яєчників: набір ваги незалежно від дієти та фізичної активності, тяга до солодкого і молочним продуктам, накопичення жиру в нижній частині тіла, біль в області яєчників.

Проблеми з щитовидною залозою

Як відомо, проблеми з щитовидною залозою можуть по-різному позначатися на нашому вазі. Її гормони впливають на обмін речовин, в результаті ми починаємо витрачати більше або менше калорій. Коли щитовидка працює погано, ми можемо набирати зайву вагу, навіть якщо з'їдаємо не дуже багато їжі.

Симптоми: м'язова слабкість, млявість, хронічна втома, набір ваги, випадання волосся, уповільнений пульс, депресія.

Проблема з наднирковими

Зайва вага може бути пов'язаний і з залозами. Наднирники виробляють «гормон стресу» (кортизол). Підвищений рівень кортизолу тягне за собою накопичення жиру в центральній частині тіла.

Симптоми: накопичення жиру в області талії і живота, обличчя і шия стають товстими, але руки і ноги залишаються худими, підвищений артеріальний тиск,
ослаблення м'язів, підвищений рівень цукру в крові, перепади настрою.

Якщо тобі здається, що ти повнієш через проблеми з наднирковими, проконсультуйся з лікарем і постарайся максимально виключити стрес зі свого життя. У цьому можуть допомогти здорові звички і йога.

Діабет другого типу

Діабет другого типу теж може бути причиною набору зайвої ваги. Для цієї хвороби характерно підвищення концентрації глюкози в крові.

Це підвищення відбувається через ослабленою реакції клітин на інсулін (це називають «опірністю інсуліну»). Підвищена концентрація глюкози в крові веде до ожиріння. Тому 80% хворих на діабет другого типу мають зайву вагу.