6 топ-“джокерів” у фіналах Ліги чемпіонів

31/05/2018

Гарет Бейл став героєм київського фіналу Ліги чемпіонів проти Ліверпуля, оформивши дубль після виходу на заміну. Загалом же долю не менше 6-ти фіналів Ліги чемпіонів вирішили гравці, які розпочинали матч в запасі. "Футбол 24" пропонує вам згадати найвідоміші подібні випадки.

Півзахисник Реала Гарет Бейл, вийшовши на заміну в матчі з Ліверпулем, став героєм фіналу Ліги чемпіонів у Києві. Валлієць спочатку забив неймовірний гол ударом через себе, а потім добив Ліверпуль дальнім ударом.

Попри те що Бейл не так часто виходив у стартовому складі у сезоні 2017/18, саме він фактично вирішив долю київського фіналу.

Проте це не єдиний схожий випадок. УЄФА пригадав ще мінімум декілька подібних епізодів у різних фіналах Ліги чемпіонів.

1. Тедді Шерінгем та Уле Гуннар Сульшер (Манчестер Юнайтед – Баварія, фінал ЛЧ 1998/99)

Один з найбільш відомих камбеків у фіналах турніру. МЮ поступався Баварії 0:1, проте вже у компенсований час Шерінгем та Сульшер, вийшовши на заміну, після розіграшів кутових забили по м'ячу та принесли трофей манкуніанцям.
2. Патрік Клюйверт (Аякс – Мілан, фінал ЛЧ 1994/95)

18-річний Клюйверт з'явився на заміну у другому таймі замість Ярі Літманена. На 84-й хвилині нападник забив єдиний гол у матчі та приніс Аяксу сенсаційну перемогу в Лізі чемпіонів.

3. Ікер Касільяс (Реал – Байєр, фінал ЛЧ 2001/02)

Тоді ще зовсім молодий Касільяс замінив травмованого Сесара Санчеса. І хоча у тому матчі роль Касільяса не була настільки вагомою (головним героєм поєдинку став Зінедін Зідан), проте саме після того Касільяс став першим номером "королівського клубу" на довгі роки.

Кілька сейвів Ікера допомогли Реалу втримати перемогу над Байєром та здобути трофей.

4. Ларс Ріккен (Борусія Д – Ювентус, фінал ЛЧ 1996/97)

20-річний вихованець Борусії Д Ріккен вийшов на заміну в другому таймі, а вже за кілька хвилин забив неймовірний м'яч у ворота Ювентуса, зробивши рахунок 3:1.
Ювентус відігратись вже не зміг, трофей дістався Борусії.
5. Хенрік Ларссон (Барселона – Арсенал, фінал ЛЧ 2005/06)

Легендарний швед вийшов на заміну в другому таймі за рахунку 0:1 на користь Арсенала. За кілька хвилин нападник віддав гольову передачу, а ще через кілька миттєвостей взяв участь в атаці, що призвела до переможного голу каталонців.

Цікаво, що ще до матчу було відомо, що Ларссон покине Барселону.

6. Гарет Бейл (Реал – Ліверпуль, фінал ЛЧ 2017/18)
Герой київського фіналу. З'явившись на полі, Бейл феноменальним ударом забив, як виявилось, переможний гол. В кінцівці матчу добив Ліверпуль та Каріуса дальнім ударом.