Без кисню існування людини неможливе. Отже, здоров'я легенів – необхідна умова повноцінного життя людини. Щоб зберегти свої легені чистими, необхідно жити в місці з ідеальною екологією, але далеко не всім випадає така розкіш.
6 основних пунктів, дотримуючись яких, можна зберегти здатність дихати на повні груди до глибокої старості.
Кинь курити. Це не просто шкідлива, це вбивча звичка. Куріння – найжорстокіша шкода, яку можна тільки нанести легеням. Взяти себе в руки не так вже й складно: потрібно тільки дійсно захотіти.
Дихальні вправи допоможуть легеням очиститися механічно. Поверхневе дихання часто є наслідком слабкої функції легенів або сидячого способу життя. Глибоке ж, навпаки, дозволяє легким розкритися і вивести слиз, що скупчився.
Хоча б раз на день усамітнись, щоб подихати на весь обсяг своєї грудної клітки. Обережно: від надлишку кисню може піти обертом!
Чи знаєш ти, що фісташки, вівсяний відвар на молоці, мед і часник сприяють здорової функції легенів і зменшують ризик розвитку раку легенів.
Зменш кількість джерел забруднювачів повітря в своїх оселях: вияви усунь цвіль, припини користуватися агресивними синтетичними миючими засобами, прибери, нарешті, зі стін килими, що накопичують пил.
Відмінні очищаючі результати дають інгаляції на основі ялівцю, кори дуба, листя або масла евкаліпта, лаванди, м'яти. Також допомагають очистити легені регулярні прогулянки в хвойному лісі.
Чаї з чебрецю, оману, м'яти перцевої, медунки, мати-й-мачухи, кореня солодки відомі вже протягом сотень років, а то й більше, як натуральні засоби в боротьбі з респіраторними захворюваннями.
Одне з головних умов збереження здоров'я легенів, а відповідно і життя, – щорічний флюорографічний огляд. Туберкульоз, як і раніше знаходиться в першій 10-ці хвороб, що забирають життя мільйонів людей по всьому світу.