УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

7 продуктів, які варто їсти в травні

19/05/2016
7 продуктів, які варто їсти в травні

Після холодів і сірості ми зазвичай відігріваємось на теплому весняному сонечку, міняємо гардероб, будуємо плани, мріємо про новий, світлий і добрий. А щоб відновити організм і втілити мрії в життя, організму потрібні сили і вітаміни.

Ми рекомендуємо вам сім корисних свіжих продуктів, які можна знайти на прилавках магазинів в травні.

 

hgf

 

Кульбаба

Абсолютно невибаглива в догляді кульбаба дуже корисна і володіє широким спектром застосування. У їжу вживають листя, квітки, стебла і коріння кульбаби. З листя кульбаби виходять смачні салати, з квіток – варення.

Кульбаба – хороший засіб для зміцнення ослабленого імунітету, при інтоксикації організму, анемії. Він використовується для загоєння ран, для збільшення молока у годуючих матерів.

Щавель

До складу щавлю входять натрій, фосфор, залізо, цинк, йод, мідь, фтор, вітаміни А, В1, В2, В6, безліч корисних кислот, таких як щавельная, лимонна, аскорбінова і інші.

Щавель корисний для зору, складу крові, зміцнює м'язи серця і судин, зміцнює зуби, допомагає від стресів і безсоння. Щавель можна використовувати як протизапальний, ранозагоювальний, знеболюючий, протиалергічний засіб. Допомагає він також при відновленні жіночого циклу і болісних менструаціях. Єдине, щавель не рекомендується вагітним і годуючим жінкам.

Кропива

Так само як кульбаба і щавель, кропива з'являється рано. Але термін її використання обмежений, тому що в кулінарії використовуються тільки молоде листя. Чим старше кропива, тим листя жорсткіше, та й смак їх змінюється в міру зростання.

Кропива містить кальцій, селен, цинк, залізо, фосфор, мідь, хлор. Кропива покращує згортання крові, має протизапальний ефект, може усунути темні кола під очима, робить цілющу дію на всі хвороби печінки і сечового міхура. Вона особливо корисна при авітамінозі, покращує травлення, підвищує імунітет, нормалізує обмін речовин, зупиняє кровотечу. Не рекомендується для вживання в їжу вагітним жінкам.

Редиска

У редисці міститься велика кількість вітамінів С, В, РР, калій, фосфор. Також в редисці є натрій, магній, залізо.

Вона має протимікробну дію, знімає запалення. Сік, отриманий з редису, покращує травлення і обмін речовин. Особливо корисний він тим, хто страждає на подагру, ожиріння, цукровий діабет. Вживання редиски покращує колір обличчя і бадьорить, покращує роботу серця і зміцнює стінки судин. Завдяки великій кількості клітковини редиска знижує рівень шкідливого холестерину в крові, виводить з організму токсини. Однак не варто захоплюватися редискою людям, у яких є проблеми з шлунково-кишковим трактом, печінкою і нирками.

Спаржа

У спаржі багато вітаміну С, А, заліза, калію, антиоксидантів, каротину і фолієвої кислоти, харчової клітковини. Спаржа низькокалорійна.

У нашій смузі ще недавно спаржа була рідкісним гостем, вона не так давно з'явилася в магазинах, але швидко захопила серця любителів корисної їжі. Найбільш поширена зелена спаржа, також існує біла і фіолетова – більш рідкісні і дорогі види.

Капуста

Капуста – джерело величезної кількості вітамінів і мінеральних речовин. Вона містить вітаміни С, В1, В2, РР, фолієву кислоту. Також вона містить калій, кальцій, цинк, залізо, фосфор.

Капуста стимулює обмінні процеси в організмі, має протизапальну і знеболюючу дію, сприяє виведенню холестерину, зміцнює судини, покращує роботу серця.

Шпинат

У травні також починається сезон шпинату – неймовірно корисного і багатого на вітаміни С, В1, В2, В6, рідкісним D2, клітковиною, залізом, каротинів і фолієвою кислотою листового овоча. Шпинат – справжній рекордсмен за вмістом йоду. Цей елемент допомагає засвоюватися поживним речовинам і впливає на перебіг всіх процесів в організмі.

Шпинат виводить шлаки і токсини з організму, зміцнює зуби, ясна, судини, регулює роботу шлунково-кишкового тракту. Вважається також, що він уповільнює розвиток пухлин в організмі. Крім того, він може надавати позитивну дію на зір, запобігати відшарування клітковини. Шпинат уповільнює процеси старіння в організмі.