Творці сенсаційного документального фільму "Ікар", що розповідає про державну програму допінгу в російському спорті, звинуватили Міжнародний олімпійський комітет у "закулісних угодах" із Кремлем напередодні Зимових Олімпійських ігор-2018, які пройдуть у Південній Кореї 9-25 лютого.
Режисер кінострічки Браян Фогель та її продюсер Ден Коган вважають, що МОК може не виконати свого зобов'язання щодо недопущення російських спортсменів до змагань.
"МОК вважає за краще захищати Росію, а не олімпійські ідеали, які він повинен підтримувати. (…) Чим пильніше вивчаєш деталі відсторонення російських спортсменів, тим чіткіше бачиш докази "закулісних угод" із Москвою", – обурюється Коган.
Видання нагадує, що наразі 42 росіянина подали апеляції на рішення про їхнє відсторонення від Олімпіади-2018. Справи цих спортсменів 22 січня планують заслухати у Спортивному арбітражному суді (CAS), а остаточне рішення щодо них приймуть до 31 січня, за дев'ять днів до старту Ігор, наголошує британська газета.
За словами Когана, МОК наполягає на особистій присутності на слуханнях екс-директора Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який і розповів про програму допінгу, яка впроваджувалась російським керівництвом. Але точне місцезнаходження Родченкова невідоме, ймовірно, він вилетів до США, тому якщо його не буде у залі суду, CAS може дозволити спортсменам, задіяним у скандалі з допінгом, брати участь в Олімпіаді під нейтральним прапором, йдеться у публікації.
"Їм дозволять брати участь в параді на церемонії закриття, на них буде одяг з написами "Олімпійський спортсмен з Росії. Це подарунок Путіну, який зможе показати відеозапис з тріумфальними російськими спортсменами по телебаченню, щоб створити враження, що нічого не трапилося", – констатує продюсер фільму "Ікар".
Нагадаємо, 5 грудня Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив збірну Росії від участі в Олімпіаді 2018 через допінг-скандал. Проте "чистим" спортсменам все ж дозволили брати участь в Іграх під нейтральним прапором.