Щоб стати красивою і скласти конкуренцію світовим моделям, необхідно наполегливо працювати над своєю зовнішністю, без впевненості в якій на конкурсі краси робити нічого.
Тренер нещодавно коронованої "Міс Америка–2016" Бетті Кантрелл – Стівен Сміт розповів, як стати володаркою королівської фігури, постави і здорового кольору обличчя.
"Мрієте про стрункі ноги – робіть акцент на вправах, які задіюють підколінні сухожилля, – станову тягу, заняття степ з обважненням, наприклад, з гантелями в руках, і вправи з ізольованим навантаженням на підколінні сухожилля. Від природи у більшості дівчат задня поверхня ніг – непривабливо плоска, тому ми активно працюємо над задньою поверхнею стегон, що допомагає розвинути сідничні м'язи і при цьому візуально стрункіші ноги", – вважає Сміт.
Кращі друзі звичайних дівчат, може бути, і діаманти, але кращі друзі королеви краси, на думку Стівена, – випади.
"Я пропоную своїм підопічним кілька типів випадів, для виконання яких не потрібно ніякого спеціального інвентарю – такі можна робити навіть стоячи за лаштунками в очікуванні виходу на сцену. Немає нічого краще для тренування сідниць! Техніку випадів можна варіювати і виконувати кількома різними способами – кожен дасть вам різні результати. Я віддаю перевагу поперемінні випади ногами – від 16 до 20 на кожну, при цьому з додатковим ускладненням. Ідеальна вправа для вироблення королівської постави, яку конкурсанткам доведеться тримати протягом кількох годин", – говорить Сміт.
Тим, хто мріє виглядати стрункіше, Стівен також рекомендує тренувати нижні м'язи преса.
"Якщо хочете мати виступаючі стегнові кістки і плоский живіт, такий, немов ви втягнули його і затримали подих, чим грішать багато дівчат, позуючи в бікіні, робіть упор на ABS, хоча багато хто воліє морити себе голодом, щоб отримати той самий ефект", – говорить тренер.
Ключовий номер в програмі підготовки майбутніх королев краси – кардіо–вправи.
"Важливо одночасно нарощувати м'язи, але при цьому зберігати стабільну вагу, для чого, крім силових вправ, необхідні кардіо–вправи – бігова доріжка, велосипед і еліпс. Я рекомендую своїм клієнткам інтервальну програму на біговій доріжці, при цьому займатися потрібно два–три рази на тиждень протягом 30-45 хвилин. По мірі наближення конкурсу поступово нарощуючи час до двох годин, розподіляючи їх на ранкове і денне тренування. Майте на увазі, що активні заняття на велотренажері призводять до зростання стегнових м'язів, в результаті ви отримуєте струнку верхню частину фігури і "важку" перекачанную нижню. Саме тому наша мета – не великі м'язи, а лише підтягнуті", – поділився тренер.
Стівен, однак, додає, що набір відповідних вправ і навантажень завжди індивідуальний і залежить від багатьох факторів – будови тіла, загальної витривалості, наявності травм і багатьох інших. Але що підходить абсолютно всім – так це здоровий спосіб життя.
"На конкурсі перемагають не м'язи, а принципи здорового способу життя. Замість того, щоб сідати на жорстку дієту, яка обіцяє в короткі терміни подарувати вам нову фігуру, необхідно перебудовувати загальне ставлення до харчування і прищеплювати здорові звички. Багато учасниці морять себе голодом перед конкурсом, щоб після нього повернутися до своїх колишніх звичок. Ми ж працюємо в іншому напрямку – намагаємося змінити ставлення до харчування і його принципам. Не треба бачити в їжі ворога. Готуйте самостійно, пийте багато води і їжте потроху, але часто – кожні три години. Дієта – взагалі погане слово, воно асоціюється у нас з постійними обмеженнями, недоїданням. Що хорошого в тому, щоб піти в ресторан і не мати можливості з'їсти що–небудь по–справжньому смачне? Насолоджуйтесь життям, не відкидайте її радості. Якщо ви відправляєтеся вечеряти в ресторан, дозвольте собі десерт або зайвий шматочок хліба. Просто не забувайте, що завтра їх треба "відпрацювати" у спортзалі", – говорить Сміт.
Узагальнюючи сказане, Стівен зізнається, що секрет краси – не в конкретних вправах або дієтах, а в тому, щоб змінити ставлення до свого тіла і дотримуватися принципів здорового способу життя в цілому. А це, поклавши руку на серце, відомо кожній дівчині – тренуй силу волі!