Йдеться про поняття bucket list — це індивідуальний список заповітних бажань, що складається людиною з надією встигнути за вкрай короткий термін зробити те, що здорові планують на потім.
90-річна американка зі штату Мічиган на ім'я Норма відмовилася від лікування онкозахворювання на користь подорожі по різних країнах і континентах з відвідуванням культових пам'яток. На її сторінку в Facebook підписані вже понад 90 тисяч осіб.
Діагноз "злоякісна пухлина головного мозку", поставлений 1 січня 2014 року, перекреслив усі плани 29-річної американки Бріттані Мейнард. Вона лише рік тому вийшла заміж і розраховувала на довге і щасливе життя.
Мейнард воліла провести залишок днів без ліків. Однак, вивчивши медичні факти, дівчина дізналася про нестерпні муки, які долають хворими гліобластомою перед смертю. Вона прийняла рішення про добровільний відхід з життя.
Мейнард склала список бажань, які хотіла б здійснити до своєї кончини.
Зокрема, оскільки дівчина дуже любила подорожувати, вона відвідала Гранд-каньйон. Крім того, у співпраці з Compassion & Choices Бріттані заснувала благодійний фонд, покликаний поліпшити якість життя невиліковно хворих і допомогти їм реалізувати право на спокійний вихід в інший світ.
У 2015 році, вже після смерті Бріттані, евтаназію в Каліфорнії легалізували.
У 12-річної Кейтлін Норман діагностували остеосаркому, і через два роки лікування лікарі були змушені визнати, що більше нічим не можуть допомогти дівчинці.
Вона склала список бажань, який включав, зокрема, відвідування свого випускного балу. Оскільки вмираючої дівчині було всього лише 14, до балу вона б не дожила. І тоді на допомогу прийшла вся школа — свято провели достроково прямо в палаті Кейтлін. Невдовзі дівчинка померла.
Кайл Беджін, 18-річний пацієнт хоспісу в Канзасі, завжди мріяв стати парамедиком — працювати у швидкій допомозі, виїжджати на термінові, складні і іноді навіть небезпечні виклики.
Одного разу хлопець, якому через нейробластоми залишалося жити лічені місяці, розповів про це медсестрі, яка доглядала за ним. Енн Хоук зв'язалася з місцевими фахівцями і попросила надати велику послугу: приїхати в хоспіс, показати Кайлу карету швидкої і трохи розповісти про свою роботу.
У списку бажань хворий лімфомою Ходжкіна британки Еліс Браун було багато пунктів. Наприклад, 17-річна дівчина мріяла потрапити в топ трендів Twitter. Коли її заповітний список розійшовся по соцмережах стараннями запустили хештег #AlisonBucketList друзів, це бажання здійснилося.
Ще Еліс дуже хотіла поспостерігати за китами в морі, і користувачі соцмереж допомогли їй відправитися в таку поїздку (дівчина побувала в Канаді).
Також їй вдалося поплавати з акулами, повеселитися на випускному і зустрітися з учасниками британської поп-групи Take That. Ці мрії також справдилися.
Вмираючий від раку Деніел Флітвуд з США 5 листопада 2015 року першим подивився сьому частину "Зоряних воєн", яка вийшла у світовий прокат лише 18-го грудня. Творці фільму дізналися про хворобу пристрасного фаната кіносаги і вирішили його порадувати.
Це сталося після того, як друзі 32-річного американця запустили в соцмережах хештег ForceForDaniel, і ініціатива була підхоплена тисячами користувачів.
Чоловік, який страждав на рак печінки IV стадії, житель Філіппін Роуд Го одружився зі своєю дівчиною Лейзл практично на смертному одрі.
Церемонію вінчання довелося провести в лікарняній палаті. Одружитися на матері своєї дворічної дочки було останнім бажанням Роуд. Через 10 годин після укладення шлюбу він відійшов в інший світ.
Список бажань вмираючого від злоякісної пухлини головного мозку голландця Фредеріка ван ден Броека складався з одного-єдиного пункту.
41-річний чоловік хотів розробити мобільний додаток для пацієнтів з таким же діагнозом, як у нього. Фредерік розповідав, що ідея народилася, коли він був повний відчаю: він не міг запам'ятати розклад зустрічей з лікарями, їх імена і приписи.
Фредеріку трохи не вистачило часу, він помер у вересні 2015 року. Але голландські онконейрологи кажуть, що його напрацювання стали потужною базою, і додаток обов'язково буде зроблено. Це найбільший IT-проект для онкохворих на сьогоднішній день.
Талія Кастеллано з Флориди боролася з нейробластомою з 7-го віку, переносячи нескінченні хіміотерапії з терпінням і оптимізмом. Її головною мрією було стати красивою, попри те, що від агресивного лікування випало волосся на голові, брови і вії.
Дівчинка захопилася мистецтвом макіяжу і до 13 років стала справжньою зіркою YouTube з 750 000 підписників.
Тоді ж, у вересні 2012 року, марка косметики CoverGirl запропонувала Талії стати обличчям бренду, на що вона з радістю погодилася.
Дівчинка померла за місяць до 14-річчя, в останні дні відмовившись від лікування.
37-річна Джилл Конлі з Луїсвілла, чий рак грудей з численними метастазами не залишав надії на позитивний результат, змогла здійснити одне зі своїх останніх бажань: вона зустрілася з боксером Мохаммедом Алі.
72-річний спорстмен, також важко хворий, разом з жінкою протягом 20-и хвилин просто мовчки тримались за руки. Алі, на думку Джилл — найбільша особистість в спорті.