Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв – 0,2 проміле. А скільки це у склянках, келихах, «обертах» і грамах?
Завдання експерименту полягало в тому,щоб за рахунок залучення досить широкого кола учасників вивести середній показник у 0,2 проміле. Для цього ми запросили трьох чоловіків та трьох жінок, причому з різною масою тіла- чоловіка вагою 71, 83 і 88 кг, жінки – 50, 60 і 65 кг. Тестували найбільш популярніалкогольні напої: пиво, шампанське, вино,горілку і коньяк.
0,2 проміле – це:
Доза алкоголю відповідає показнику в 0,2 проміле через 30 хв. після вживання певного виду спиртного напою. Дані усереднені і можуть відрізнятися для кожної конкретної людини.
Ступінь алкогольного сп’яніння вимірювалася за допомогою німецького алкотестера Drager Alcotest 6810, який збираєтьсявзяти на озброєння українська Державтоінспекція. Нині 9 комплектів цього німецького обладнання (алкотестер і принтер)щодня тестують на водіях співробітники дорожньо-патрульної служби. Керівництво ДАІ пообіцяло, що при успішномурезультаті цих випробувань дані прилади з’являться у всіх районних підрозділах Державтоінспекції нашої країни.
Ступінь алкогольного сп’яніння залежить від ваги людини, її статі, раси, фізичного стану, а також вживання їжі. Томуотримані нами дані за рівнем в 0,2 проміле є усередненими і в кожному конкретному випадку можуть відрізнятися.
Всього потроху
Починали з пива. Перед вживанням спиртного обов’язково проводили контрольне задування алкотестером, щоб переконатися в тверезості учасників. Щоб не переборщити з кількістю, почали з невеликої дози – маленької пляшки об’ємом 0,33 л. Заміряли відразу після випитого – і здивувалися: алкотестер видав від 0,25 до 1 проміле! Справа в тому, що концентровані пари алкоголю знаходяться в порожнині рота 2-5 хв. після останнього ковтка спиртного. Тому прилад показав рівень алкоголю в роті, а не в крові. З цим явищем ми вже стикалися, коли тестували квас і безалкогольне пиво. Але реальні результати – не ці. Наступний замір – через півгодини, коли алкоголь точно потрапив у кров. Доза пива в 0,33 л для чоловіків виявилася дріб’язковою – від 0,03 до 0,10 проміле, а от для двох худорлявих жінок це була межа – 0,20 і 0,24 проміле. При цьому у Людмили з максимальною серед випробовуваних співробітниць вагою – 65 кг результат склав всього 0,13 проміле. Що ж, треба спробувати випити більше – 0,5 л пива. Замір через півгодини показав – саме ця доза для представників сильної статі дорівнює показнику в 0,2 проміле, а от для прекрасної половини людства півлітрова пляшка пива таки буде забороненою: показник Людмили – 0,24 проміле.