Всі знають, що пити газовані, солодкі напої – дуже шкідливо. А чому? Може бути, шкода не настільки великий, як нас переконують? Прочитай цю статтю і зроби особисті висновки про те, чи варто вживати газовану воду. Вибирати тобі …
У перші 10 хвилин, після того, як ти вип'єш пляшечку газованої: в організм надійде 10 чайних ложок цукру (максимальна рекомендована щоденна доза). В цю хвилину тебе не знудить від надлишку цукру, тому що фосфорна кислота, яка міститься в солодкій воді, притупляє надмірну солодкість, дозволяючи цукру засвоїтися.
Через 20 хвилин: вміст цукру в крові збільшиться, що призведе до викиду інсуліну. Печінка зреагує на це шляхом перетворення цукру в жир.
Через 40 хвилин: поглинання кофеїну завершиться. Розширяться зіниці, підвищиться артеріальний тиск, печінку почне викидати більше цукру в кров. Аденозинові рецептори мозку будуть блокуватися, запобігаючи сонливість.
Через 45 хвилин: посилиться вироблення дофаміну, гормону, що стимулює центр задоволення мозку. За таким же принципом діє героїн …
Через годину: фосфорна кислота зв'яже кальцій, магній і цинк в кишечнику, посилюючи метаболізм. Збільшиться виділення кальцію з сечею.
Більш ніж через годину: вступить в силу сечогінну дію кофеїн, виникне потреба сходити в туалет. Виведеться кальцій, магній і цинк, які так необхідні для кісток, так само як і натрій, електроліт і вода. Ти станеш дратівливим або млявим.
Ти й справді хочеш, щоб з тобою все це сталося? Стільки шкоди від декількох ковтків … Мені здається, за таке сумнівне задоволення не варто платити таку високу ціну. Не варто бути ханжею, одна пляшка раз в декілька місяців – це не біда. Але страшно стає за тих людей, які щодня п'ють ці газовані напої. Чи не краще замінити їх чаєм, фруктовими соками, водою з лимоном і льодом?