Як часто ми ставимо чайник, щоб нагріти воду, і потім забуваємо про неї, тому що почався улюблений серіал або з'явилися якісь невідкладні справи? Тим часом вода остигає, і тому ми кип'ятимо її по другому колу. Але чи знаєте ви, що відбувається з водою при повторному кип'ятінні?
Незважаючи на те, що це дуже важлива тема, її чомусь ігнорують на уроках біології або хімії. Коли вода закипає, її склад змінюється. І зазвичай це йде тільки на користь, оскільки з неї випаровуються шкідливі леткі сполуки. Саме тому кип'ячена вода вважається придатною для пиття і безпечною.
Проте, якщо вода кипить занадто довго або кип'ятиться не перший раз, то її хімічний склад змінюється в гіршу сторону. Таким чином, замість того, щоб випаровуватися, багато небезпечні речовини накопичуються.
До них відноситься миш'як, нітрати і фторид. Навіть спочатку корисні мінерали можуть стати шкідливими, якщо їх накопичиться велика кількість, як наприклад, солі кальцію, які можуть привести до утворення каменів в нирках.
Шкідливий вплив води на організм людини при повторному кип'ятінні:
1. Миш'як
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) стверджує, що «питна вода є найбільшою загрозою для здоров'я населення через миш'як».
Вплив миш'яку на організм може привести до інтоксикації, яка, в залежності від сили впливу, може поступово розвинутися в серйозні наслідки.
Потенційні наслідки інтоксикації миш'яком включають шлунково-кишкові симптоми, діабет, периферичну невропатію, захворювання серцево-судинної системи, ниркову дисфункцію, захворювання шкіри і навіть рак.
2. Нітрати
Природно, нітрати є в усьому на нашій планеті: вони знаходяться в грунті, воді та повітрі. Але якщо це хімічна речовина використовується в якості харчової добавки, наприклад, в м'ясі, або якщо воно піддається впливу високих температур, як у випадку з киплячою водою, воно стає дуже небезпечним.
Високі температури перетворюють нітрати в нітрозаміни, які є канцерогенними речовинами.
Нітрати тісно пов'язані з різними видами раку, включаючи рак яєчників, товстої кишки, сечового міхура, підшлункової залози, стравоходу і шлунка, а також багатьох інших захворювань, таких як лейкемія і неходжкинская лімфома.
3. Фтор
На спірну тему впливу фтору на організм і його присутності у питній воді було проведено багато досліджень. Але факт залишається фактом: що входить в хімічний склад води фторид є потенційною небезпекою для вашого здоров'я.
За даними Гарвардського університету, які були отримані в 27 дослідженнях, проведених протягом 22 років, вплив фтору призводить до несприятливих наслідків в плані когнітивного розвитку у дітей.
Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі «Environment Health Sciences», фтор в питній воді призводить до зниження рівня IQ у дітей. В іншому експерименті, проведеному в 2013 році, було встановлено взаємозв'язок фтору зі зниженням рівня народжуваності у піддослідних мишей.