Неважливо, скільки ви заробляєте – якщо правильно розставити пріоритети, то зможете легко поширювати ауру сили і впевненості, яку зазвичай асоціюють з багатством.
Ді Джусто понад двадцять років пропрацювала у відділі управління персоналом до того, як вирішила стати імідж-консультантом і відкрити власну компанію. Фірма консультує директорів компаній, які прагнуть поліпшити свій зовнішній вигляд, і професіоналів, зацікавлених у просуванні по-кар'єрних сходах.
Кілька порад, підібраних на основі інтерв'ю з ді Джусто, а також за допомогою книги Вікі Олівер «Настільна книга мільйонера: як виглядати і вести себе як мільйонер, навіть якщо ви ним не є».
Інвестуйте в одяг за правилом однієї третини
У кожного чоловіка в гардеробі повинен бути як мінімум один хороший костюм, а у кожної жінки – хоча б один хороший жакет і відповідні до нього спідниця або штани. На думку ді Джусто, речі повинні бути досить дорогими – це ваша інвестиція в хороший зовнішній вигляд. Ді Джусто каже: «Чим більше заробляють мої клієнти, тим дорожче їх одяг».
Головне – річ повинна бути хорошої-якості. Вона радить шукати такі речі в дизайнерських аутлетах і на їх сайтах.
Олівер пише в своїй книзі про «правило однієї третини»: «Потрібно знизити кількість купованих речей до ⅓, при цьому ціна кожної з них повинна бути в три рази вище».
Так що наступного разу не купуйте три пари штанів – купіть одні, але дорогі, і ходіть в них.
Опрацювати кожну деталь – аж до чохла смартфона
Якось на співбесіду до ді Джусто прийшов один молодий чоловік. Він відмінно виглядав, правильно відповідав на всі питання. Але потім, в кінці співбесіди, він дістав свій iPhone, щоб зробити запис в-календарі. Ді Джусто тут же кинулося в очі, що на чохлі телефону красується нецензурне слово. Це поставило під сумнів всю співбесіду. Врешті-решт вона все-таки прийняла його на роботу, але перше враження було безнадійно зіпсовано.
Ді Джусто радить: «Якщо ви серйозно ставитеся до свого образу, пам'ятайте, що він проявляється не тільки в костюмі, але і по-деталях». У нього входять і ваше робоче місце, і аксесуари і навіть чохол від смартфона.
Нехай ваш стиль відповідає професійній області, але дозвольте собі один «неформальний» аксесуар.
Очевидно, що, незалежно від дрес-коду компанії, в якій ви працюєте, одяг вибираєте відповідно зі своєю професією. Ді Джусто радить: не намагайтеся за всяку ціну виділитися на тлі інших. Якщо ви працюєте в сфері фінансів, одягайтеся в консервативному стилі; якщо задіяні в технологічній галузі, дозвольте собі деяку неформальність в одязі. Гарне правило: зверніть увагу на те, як одягаються керівники вашої компанії, і беріть приклад з них.
Але, звичайно, не потрібно, щоб все виглядали нудно і однаково, немов клони. Ді Джусто рекомендує вибрати певну-деталь, яка буде доречна в робочій обстановці і все-таки підкреслить ваш стиль. Один її клієнт – генеральний директор компанії – носить традиційний темний костюм, але незмінно підбирає до нього яскраву сорочку або незвичайний краватку.
Пам'ятайте, що «повсякденний» не означає «недбалий»
Проблема зі стилем casual полягає в тому, що, на відміну від «формального» стилю, його дуже складно визначити. Ді Джусто каже: «Більшість людей вважає, що casual – це коли не має значення, що на тебе надіто». Насправді, стиль casual – це-діловий образ, розбавлений парою повсякденних-деталей. Наприклад, Барак Обама: поза роботою він знімає піджак і краватку і засукує рукава. Можна піти ще далі – замінити штани джинсами по фігурі, але не треба занадто відхилятися від звичайного-ділового стилю.
Основне правило ді Джусто для стилю casual таке: його легко можна перетворити назад в-діловий. Ви можете одягнутися досить повсякденно, але прихопити з собою піджак. Якщо раптом виникне важлива зустріч – накиньте піджак, і готово.
Поменше парфуму
Запах ні в якому разі не повинен бути настільки сильним, щоб відволікати співрозмовника від того, що ви говорите, вважає Джусто. Вона каже: «Якщо ви самі відчуваєте запах своїх духів, значить, ви з ними переборщили». Цікаво, що в деяких країнах це правило не діє – наприклад, в Італії і Франції прийнято дуже щедро користуватися парфумами. Але в Росії слід лише трохи позначити аромат парфумів.
Будьте впевнені в собі, навіть якщо у вашому образі є якісь недоліки
Саме завдяки впевненості в собі люди поширюють особливе відчуття сили і влади. Головне – не дати підточити цю впевненість. Постійно скребуть душу думка про те, що хтось помітить, що відвалилася від піджака гудзик, призведе тільки до того, що на це дійсно звернуть увагу. Точно так же, якщо ви якось вранці вирішите, що у вас жовті зуби, цілком ймовірно, що інші теж почнуть так думати.
Неважливо, яка виникла проблема – не хвилюйтеся з її приводу, або прийміть заходи по її усуненню. Якщо ви не будете впевнені в собі, в вас теж ніхто не повірить.
Одягайтеся так, щоб виглядати вище
Олівер пише, що «ми підсвідомо тягнемося до високих лідерів, бо пов'язуємо зростання з владою». Але якщо природа не нагородила вас цією перевагою, то створіть ілюзію високого зросту. Жінкам можна, носити туфлі на підборах, а не балетки або кросівки, а чоловікам – вибирати одяг темних тонів. Людям невисокого зросту більше йде облягаючий одяг монохромних кольорів.
Хороший сон сприяє здоровому обличчю
Ну і нарешті, вам необхідно виробити чіткий графік сну – завдяки цьому шкіра завжди буде виглядати здоровою і сяючою. Олівер радить протягом декількох днів поспостерігати за тим, як співвідноситься ваша працездатність з тим, скільки годин ви спали напередодні. Вона пише: «Як тільки ви визначите для себе ідеальну кількість годин сну, постарайтеся дотримуватися її навіть у вихідні. Привчіть себе до того, щоб завжди лягати і вставати в один і той же час ».