УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Ці 12 видів ліків заборонено приймати після закінчення терміну придатності!

25/04/2016
Ці 12 видів ліків заборонено приймати після закінчення терміну придатності!

Настала весна, пора алергій, а термін придатності єдиного флакону Кларитину, який завалявся у вашій аптечці, закінчився ще в 2012. Чи можна його прийняти? Або все ж таки доведеться відправитися в аптеку за новими таблетками, мужньо борючись з літаючим повсюди квітковим пилком?
Прострочені ліки не вб'ють вас, але є кілька речей, які необхідно знати.

 

kjgd


Звичайно, якщо у вас виникло питання про якись специфічний засіб, вам варто проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Ми ні в якому разі не радимо вам не сприймати всерйоз те, що написано на упаковці. Ми всього лише хочемо пояснити, що ліки не псуються подібно харчовим продуктам. Вони просто можуть стати менш ефективними.
У 1960-х роках був один випадок, коли після прийому прострочених антибіотиків, у деяких людей почалися проблеми з нирками, але лікування виявилося досить простим і швидким. Крім цього випадку, прострочені ліки ніколи більше не приводили до яких-небудь серйозних наслідків.
У ліках із закінченим терміном придатності деякі компоненти можуть втрачати свої властивості і тому ліки стають не такими ефективними. До закінчення цього терміну всі компоненти діють в повну силу.
Однак і після закінчення терміну дії медикаментів можуть залишатися цілком придатними до застосування. Справа в тому, що, якщо ті, хто їх випускають, хочуть 100% гарантувати, що таблетки дієві протягом двох років, вони і будуть випробовувати їх тільки протягом цих двох років. Ніхто не перевіряє, що відбувається з ліками після.
Багато ліків ефективні і після закінчення терміну придатності, але не всі!

У 2006 році в журналі «Клінічна фармакологія» вийшла стаття, в якій були опубліковані дані досліджень. 88% протестованих ліків повністю зберігали свої властивості хоча б протягом року після закінчення терміну вживання, а в середньому цей показник склав 5 років. У деяких медикаментів цей період набагато довший. Наприклад, антибіотик ципрофлоксацин, один з ліків для лікування сибірської виразки, був придатний до застосування протягом ще 12 років після закінчення терміну придатності. Гранули йодованого калію, використовуваного для лікування променевої хвороби, зберігають свої властивості всі 18 років.
Але тут виникає проблема: ви не можете бути впевнені, що саме ваші ліки все ще можна приймати. Фахівці стверджують, що багато ліків зберігають ефективність і після закінчення терміну придатності, але періоди дуже різняться. Це залежить від багатьох факторів, і від умов зберігання в тому числі.
На жаль, ми не можемо самостійно перевірити, чи не втратили свої властивості ті або інші ліки в нашій аптечці.
Не випробовуйте долю з життєво необхідними ліками!

Якщо ваше знеболююче або порошок від застуди трохи втратили властивості, це не кінець світу, всього лише біль або нежить пройдуть не так швидко. Однак, якщо ви приймаєте щось, що вам життєво необхідно, ви, звичайно ж, зацікавлені в його 100% -ної ефективності.
Фахівці радять викидати відразу медикаменти, які швидко втрачають свої властивості або можуть серйозно вплинути на ваше життя. Ось деякі з них:

 

  • протисудомні, як, наприклад, фенітоїн, карбамазепін, ламотриджин;
  • фенобарбітал;
  • нітрогліцерин;
  • варфарин;
  • теофілін;
  • дігоксин;
  • препарати для щитовидної залози, наприклад, левотироксин натрію;
  • паральдегід;
  • оральні контрацептиви;
  • адреналін;
  • інсулін;
  • різні очні краплі.


Це дійсно має сенс, оскільки, якщо ви охороняєтеся від вагітності або постійно потребуєте інсуліну, то вам, природно, необхідно повноцінна дія препарату.
Чи запасаються ліки на всякий випадок

  1. Іноді дійсно є сенс тримати якісь медикаменти про запас. Наприклад, якщо у вас алергія. Але багато інших ліків, особливо куплені колись по рецепту, зберігати не варто.
  2. Якщо у вас залишилися колись виписані вам антибіотики, значить ви не брали їх згідно з рецептом. Наступного разу, коли вам їх випишуть, постарайтеся не забувати їх пити, як годиться. Можна, наприклад, поставити собі нагадування в телефоні.
  3. Зберігання знеболюючі, що містять наркотичні речовини, провокує вас до залежності. Ви будите постійно використовувати їх, наприклад, від головного болю, і не помітите, як звикнете.
  4. Перегляньте вашу аптечку, замініть прострочені ліки, якщо ви ними користуєтеся постійно, а решта краще просто викинути.