Перша українка, яка підкорила найвищу вершину світу Еверест, Ірина Галай, на прес-конференції на Закарпатті розповіла, що займається альпінізмом усього три роки. А почалося все з того, що на спір піднялася на г. Казбек у східній частині центрального Кавказу, передає Корупція. Спорт.
“Гори та гірський відпочинок люблю ще з дитинства та шкільних походів Карпатами. Рік тому з'явилася мрія підкорити Еверест, а на конкретну мету мрія перетворилася, коли я дізналася, що жодна українка ще не піднімалася на ту висоту. Бажання стати першою дуже мотивувало. Але Еверест, хоч і найвища вершина світу, але не найскладніша. Я дуже люблю технічний альпінізм, тому наступні сходження обиратиму за складністю маршруту. Є багато неймовірних висот, де українок ще не було”, — розповіла І.Галай.
Між тим, Ірина Галай зазначила, що одним з головних чинників її сходження на висоту 8848 метрів було те, що у цей же час Еверест підкорювала ще одна українка, яка піднялася на вершину наступного дня після Ірини. В цілому ж, шлях до вершини Джомолумгми тривав місяць, а час перебування на піку усього 20 хвилин, але їх вистачило, щоб розгорнути прапор України, додзвонитися другу через супутниковий телефон та зробити декілька фото.
Окрім значних фізичних затрат та неймовірної витривалості експедиція на Еверест ще й досить дороге задоволення, адже її вартість становить 65 тисяч доларів.
“Це і плата за сходження на гору, яку бере держава Китай, і навіть повітря, яким ти дихаєш на значних висотах…”, — повідомила І.Галай.
Наразі ж І.Галай відновлюється після сходження, хоча, за її словами, втрати у здоров'ї виявилися мінімальними.
“На великий подив, я не втратила жодного кілограма після Евересту, що майже нереально. Натомість, звичайно, відчула ревматичні болі, від надто низьких температур постраждала шкіра, а через екстремальні умови харчування маю проблеми зі шлунком. Але у мене вже давно є дієвий рецепт, аби швидко подолати усі ці незручності. Це термальна закарпатська вода. Саме завдяки їй я досить швидко повернулася у форму і вже займаюся спортом”, — додала І. Галай.
Окрім того, І.Галай розповіла, що українські альпіністи мають високий рейтинг у світі.
“Нещодавно найпрестижнішу відзнаку „Золотий льодоруб“ отримали саме українці, які проклали новий маршрут для сходження. Це своєрідний Оскар для альпіністів. Я теж мрію колись досягти такого визнання і готова для цього наполегливо працювати!” — зазначила перша українська підкорювачка Евересту.