УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Перша допомога при опіках: ніяких варварських народних методів!

20/06/2016
Перша допомога при опіках: ніяких варварських народних методів!

Опіки – часта проблема під час пікніків і відпочинку в лісі. Щоб не нашкодити здоров'ю і не занести інфекцію, лікарі рекомендують заздалегідь взяти з собою міні-аптечку і геть забути про «бабусині» методи.
Попереду в українців кілька вихідних, їх невід'ємна частина – традиційні пікніки на природі, вилазки на дачу або походи в ліс. Як показує практика, найбільш частими травмами на природі є опіки, адже без шашликів, сосисок на вогнищі, або печеної картоплі рідко обходяться святкові вилазки на природу.

«Найчастіше, коли хтось із відпочиваючих отримує опік, наприклад, від мангала, або дитина під час гри наступає на ще гарячий попіл, виявляється, що ніхто до цього не готовий. І в хід йдуть старовинні, варварські рецепти, які чомусь називають народними. Тому перед вилазкою на природу рекомендую всім взяти з собою звичайний перекис водню (це на випадок подряпин або порізів), пластир, розчин хлоргекседину та додаткову пляшечку чистої води»- розповідає лікар Людмила Бабич

За її словами, з усіх існуючих «народних» рецептів, найжорстокішим є порада промити опік сечею. Мало того, що це саме по собі неприємно, так ще й несе величезний ризик зараження ураженої ділянки шкіри.

«У сечі міститься безліч бактерій (адже саме так наш організм «вимиває» всі непотрібні і шкідливі речовини), які при теплій погоді швидко розмножуються і можуть стати причиною сильного зараження», – попереджає експерт.

За її словами, не менш шкідливою є порада намазати уражену ділянку олією. Жир створює на шкірі своєрідну плівку, яка перешкоджає надходженню кисню. А через брак повітря рана, по-перше – не має змоги нормально «затягнутися», по-друге – всі наявні на шкірі бактерії залишаються щільно «запакованіі» в самій рані.

«Також не варто відразу ж обробляти рану всякими мазями на зрозок «Спасателя» або «Пантенолу».  Адже в такому випадку створюється схожий ефект – все бактерії, які перебували на шкірі в момент травми ви буквально «замилюєте» в рану. Найкраще, що можна зробити поза домом – промити рану чистою прохолодною водою, а в разі, якщо істотно пошкоджений шкірний покрив і рана відкрита – розчином хлоргекседину», – зазначила лікар.