УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

6 порад, які швидко приведуть нервову систему в норму. Контролюй свої емоції!

29/06/2016
6 порад, які швидко приведуть нервову систему в норму. Контролюй свої емоції!

Зайві переживання вже давно стали національним дозвіллям. Причин, які викликають хвилювання, вистачає. Спочатку ти хвилюєшся з приводу навчання, потім через роботу, ще пізніше хвилювання викликають ціни на заспокійливі препарати.

Наприклад, в Сполучених Штатах Америки різні тривожні розлади є найпоширенішим психічним діагнозом. За статистикою, вірогідність того, що людина з тривожним розладом захворіє ще чимось в 3-5 разів більше, ніж у звичайних людей.

Справа в тому, що за турботу відповідає та ж лобова частка твого мозку, яка займається плануванням і приймає рішення. В принципі, різниця між плануванням і занепокоєнням для твого мозку тільки у величині емоційної залученості в процес.

Зрозуміло, що тривога обрамляється негативними емоціями. Але головним завданням твого мозку є збереження твого життя. Тому іноді хвилювання – це реакція організму на небезпеку, тобто якийсь еволюційний механізм, що дозволяє тобі залишитися в живих.

Для того щоб вибратися з пастки занепокоєння, потрібно направляти своє мислення в правильне русло. І ці поради тобі допоможуть.
Як швидко заспокоїтися

    Навчися розуміти свої емоції

    Перший крок до зниження занепокоєння – це усвідомлення того, коли ти починаєш хвилюватися. Згідно з дослідженнями, люди набагато швидше заспокоюються, якщо відчувають наступ нападу хвилювання, не піддаються його впливу, а намагаються з ним боротися. Мозок перемикається на раціональне мислення і хвиля переживань відступає.

    Зроби глибокий вдих (краще не один)

    Повільно і глибоко вдихаючи через ніс, ти знижуєш реакцію свого організму на стрес. Так, ця порада не найоригінальніший, але це не означає, що він не діє. Коли ти починаєш нервувати, твоє дихання і пульс частішають. Якщо ти почнеш глибоко дихати, то подаси організму сигнал, що ти розслаблений, і він заспокоїться. Така ось наукова магія!

    Думай про сьогодення

    Якщо ти починаєш відчувати, що твої думки відлітають в минуле або майбутнє і це призводить до нервозності станом, відразу ж старайся повернутися в сьогодення. Саме тут і зараз з тобою все добре. Твої думки можуть створювати почуття небезпеки. Стабілізуючи їх, ти повертаєш нервову систему в нормальний стан.

    Звертай увагу тільки на те, що можеш контролювати

    У будь-якій ситуації твій мозок прагне контролю. Навіть ілюзорне відчуття контролю зменшує занепокоєння, тривогу і навіть біль. Тому, щоб уникнути протилежної реакції, тобі необхідно концентруватися тільки на тих моментах, які ти можеш контролювати. Ні в якому разі не потрібно моделювати гірші можливі варіанти та інше.

    Приймай рішення, навіть якщо ти не хочеш цього робити

    Ухвалення рішення, будь-якого, навіть самого незначного, перемикає твій мозок в раціональну середу. Як наслідок, він перестає піддаватися емоціям. Крім того, після прийнятого рішення у тебе підніметься настрій і самооцінка, що теж дуже важливо.

    Зупиняйся на оцінці «добре».

    Іноді причиною зайвого хвилювання стають нереалістичні або ідеалізовані очікування. Не треба прагнути бути кращим батьком. Будь просто хорошим. Ти не зобов'язаний відправити дитину вчитися в найкращий ВНЗ. Нехай просто вчиться. Ти не повинен виглядати краще за всіх. Просто будь собою!