Серед них чимало геніїв. Приміром, Марк Твен, Вінсент ван Гог, Галілео Галілей… Всі вони були особливими та неординарними. Про кого ж йде мова?
Сьогодні кількість рудих у світі рекордно низька – лише два відсотки від усього населення.
Від чого залежить колір волосся? -поцікавився сайт Корупція.Спорт в Олександра Скорохода, кандидата біологічних наук із відділу Сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Від двох пігментів – еумеланіну та феомеланіну. Рудий колір виникає при переважанні гранул феомеланіну. Його вважають найбільш чистим через мінімальне змішування пігментів. До речі, найчастіше такий колір волосся зустрічається у жителів Північної і Західної Європи.
Чому натуральні руді така рідкість?
Щоб народилася руда дитина, в обох батьків мають бути відповідні алелі гену, що відповідає за колір волосся. Рудий колір передається за рецесивними, мутантними алелями. Наприклад, у батьків, у яких порівну мутантних і немутантних алелей Аа (А – домінантна, не мутантна, а – рецесивна, мутантна). Об'єднання таких генотипів може призвести до чотирьох комбінацій у нащадків – АА, Аа, аА і аа. Тільки останній варіант – аа – буде дитя з рудим волоссям. Власне тому руді і є рідкістю.
Які особливості притаманні рудим?
Такі люди дуже часто мають ластовиння. Це захист організму вiд надмірної дії УФ-променів. Появу ластовиння пов'язують із меланокортиновим рецептором (mc1r). У рудих кількість меланіну менша, і ластовиння захищає шкіру. Ще одна особливість -блідий колір шкіри, завдяки якому вона швидко вбирає вітамін D. Також у таких людей хороший імунітет до різноманітних захворювань. До речі, вчені вважають, що руді більш чутливі до болю, їм потрібно на 20% більше анестезії, ніж блондинам чи брюнетам.
Чи слід вірити прогнозам, що через 100 років рудих значно поменшає?
Оскільки рудий колір волосся кодується не якимось окремим геном, а це наслідок мутації у гені mc1r, то повне зникнення цих людей неможливе. Зі збiльшенням населення ймовірність появи рудоволосих буде тільки зростати.