УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Ось що говорять про тебе твої родимки

16/09/2016
Ось що говорять про тебе твої родимки

Веснянки, родимки, бородавки, пігментні плями, – на шкірі кожної людини обов'язково знайдеться хоч що-небудь з цього списку. Подібні освіти мають різну природу і зазвичай не доставляють клопоту своєму «власнику». Але є серед них і такі, які вимагають особливої ​​уваги. Родимки – найнебезпечніші шкірні «позначки». – повідомляє Корупція.Спорт

Причина в особливостях клімату, похмуре сонце і недбалості самих людей щодо свого здоров'я. Але якщо рак шкіри лікується цілком успішно, то меланома – явище непередбачуване своїми наслідками і дуже складне в лікуванні. Тому медики радять одеситам захищатися від сонця і обстежити свої родимки, які як раз і можуть стати причиною появи злоякісного новоутворення. Причому з кожним роком все частіше страшний діагноз ставлять молодим людям. Хоча в зоні ризику, в першу чергу, все-таки слід знаходяться люди у віці від 45 до 75 років.


У сучасній медицині існує кілька способів видалення таких новоутворень. Підбирають їх в залежності від розмірів і особливостей родимки: великі зрізають скальпелем, маленькі і плоскі – видаляють за допомогою електрокоагулятора або інших малоінвазивних методів. Чим більше родимка, тим більше шкіри навколо потрібно видалити, щоб не залишилося клітин, які знову можуть розвинутися в пігментних утворень.
Лікарі стверджують, що коли мова йде про родимку, народні методи лікування (зрізання, перев'язування, вплив кислотою) найчастіше призводять до біди – переродження родимки у меланому. У підсумку доводиться боротися вже не за красу, а за життя людини.

До речі, видаляти пігментні новоутворення рекомендують саме в осінній період, коли сонце не таке агресивне.
 
5 міфів про родимки
Правда і міфи про родінкахЗа консультацією «Одесская жизнь» звернулася до заступника головного лікаря Одеського обласного онкологічного диспансеру Олександру Заволока.

Міф перший. Родимки з'являються поблизу хворих внутрішніх органів.
Це нічим і ніким не доведено. Родимки з'являються в зв'язку з генетичною схильністю кожної конкретної людини. Вони можуть бути як вродженими, так і набутими протягом життя.
Міф другий. Якщо пошкодити родимку, можна втратити багато крові.
Пігментні невуси шкіри (родимки), як правило, добре кровоснабжаются. Тому при травматизації відбувається кровотеча. Але найчастіше це капілярна кровотеча, яке зупиняється за п'ять-сім хвилин елементарним притисненням чистої або стерильної тканини. Тому багато крові людина втратити не встигне.

Міф третій. Чим більше родимок, тим вище ризик раку.
Частково це так. Є люди, у яких на тілі знаходиться 50 і більше родимок. У цьому випадку ймовірність того, що дві або три з них можуть бути небезпечними, підвищується. Таким людям ми радимо частіше обстежуватися, щоб виключити ризик переродження пігментного освіти в меланому – злоякісну пухлину з пігментного тканини.

Міф четвертий. Після 25 років виникають тільки «погані» родимки.
Пігментні невуси можуть з'являтися протягом усього життя. Що стосується людей похилого віку, то у них виникають, як правило, новоутворення дерми, які як папіломи і кондиломи. Це навіть менше небезпечні явища, ніж родимки.

Міф п'ятий. Родимки не можна видаляти.
Видаляти родимки можна, а деякі навіть потрібно. Наприклад ті, які знаходяться в місцях підвищеної травматизації (на шиї, поясі, п'ятах, стопах). Робити це можна в будь-якому віці і бажано в установі онкологічної спрямованості, тому що видалення пігментного освіти – це на 100% не косметична процедура. Але це також може зробити пройшов спеціальну підготовку хірург за умови, що посічений матеріал обов'язково буде відправлений на гістологічне дослідження, щоб переконатися в його доброякісності.

Правда і міфи про родінкахОлег Касаткін, лікар-онкохірург:
– Будь-які зміни зовнішнього вигляду родимки сигналізують про те, що потрібно звернутися до лікаря. Це може бути зміна кольору (від світлого до більш темного, або поява світлих вкраплень на темному тлі), розміру (в бік збільшення) або форми. Обов'язково потрібно йти в лікарню в разі травмування родимки. Якщо вчасно вжити заходів, то можна уникнути великих розрізів і тривалої реабілітації.
Близько 1000 осіб щорічно захворює на меланому в Одеській області, а майже 4 тисячі осіб за цей же час захворює на рак шкіри.