Кардіологи з Данії провели дослідження, спостерігаючи за людьми з різним рівнем рухової активності. І виявилося, що швидка ходьба та біг підтюпцем допомагають нормалізувати тиск та знижують вірогідність розвитку гіпертонічного кризу на 44%. Але за умови, якщо людина робить це регулярно — не менше 1,5-2,5 годин на тиждень.
Швидка ходьба та біг знижують ризик розвитку гіпертонії
От що каже з цього приводу Отто Стойка, головний лікар київського міського центру здоров'я:
— Рухова активність завжди була однією з головних вимог підтримання серцево-судинної системи в тонусі. Адже при цьому покращується метаболізм, посилюється постачання кисню в організм, знижується рівень цукру та холестерину у крові.
Загалом, міжнародні експерти дають такі рекомендації: рухова активність середньої інтенсивності має займати не менше години вашого життя на день. Швидка ходьба та біг підтюпцем — це універсальний засіб для будь-якого віку та рівня фізичної підготовки.
І попри поширену думку, що біг шкодить серцю, згадані способи руху тренують та розвантажують його, адже покращують кровообіг. Крім того, ці види навантаження сприяють зниженню маси тіла, що також позитивно впливає на серцево-судинну систему. Мало того: правильно дозований бiг та ходьба немов "вiдкривають" завмерлi капiляри, а також сприяють появі нових.
Головне — визначити ту інтенсивність та тривалість, які приноситимуть користь вашому організму. Для цього треба слідкувати за пульсом (він не має перевищувати 120-130 ударів за хвилину). Оптимально, якщо щодня ви покриватимете дистанцію у 10 тисяч кроків із швидкістю до 5 кілометрів на годину (це приблизно 70-100 кроків на хвилину).
Важливо слідкувати за диханням. При швидкій ходьбі чи пробіжці вдих та видих мають припадали на два кроки кожен (при цьому вдих робиться носом, а видих — ротом, що сприяє кращому надходженню кисню до тканин та видаленню вуглекислого газу).