Відомо, що перші достовірні згадки про цей виріб датуються шістнадцятим століттям. Тодішні кондоми робили з слизової оболонки кишківника вівці (Чарльзм Кондомом виготовляв їх для Генриха VIII) та з льону, змоченому в спеціальному розчині й висушеному (захищав від сифілісу).
На початку 21 століття дослідники з Квебеку заявили про виготовлення невидимого презервативу, що являє собою гель (застигає при введенні). Кілька років тому винайшли кондом, оброблений електрогенеруючим розчином (зберігає ерекцію). У 2006 німецькі вчені створили аерозольний презерватив.
А не так давно Білл Гейтс оголосив про виділення ста тисяч доларів на створення презервативів нового покоління. Котрі не лише захищатимуть, але й забезпечуватимуть гострі відчуття.
Тож людство постійно перебуває в пошуку ідеального презервативу.
А які недоліки є в сучасної версії кондому?
– Почнімо з того, що пори латексного презерватива мають розмір близько п"яти мікрон. Головка сперматозоїда має сім мікрон, такого ж розміру еритроцити (молекули крові). Однак деякі віруси можуть бути менших розмірів, ніж навіть п"ять мікрон. Тому певний ризик залишається, — розповідає Роман Копець, лікар-андролог. Натомість поліуританові презервативи не мають пор, у цьому плані вони є більш надійними.
Крім того, згідно з дослідженням, котре провели американські вчені, презервативи пропускають нейропептиди. Це молекули білків, котрі виділяє жіночий організм за умов, якщо жінка регулярно не
отримує задоволення від статевого життя. Так от для чоловічого організму нейропептиди несуть шкоду, адже вони сприяють пригніченню статевої функції…
– Якими є правила вдягання цього виробу?
Помилок насправді припускається чи не більшість людей. Адже за правилами, презерватив потрібно вдягати помитими (продезинфікованими) руками. На практиці ж нерідко сексуальні патнери спершу вдаються до прелюдії, тоді беруться за презерватив. Не думаючи про те, що на руках вже міститься
біологічний матеріал іншої людини. В такий спосіб як під час одягання, так і під час знімання презервативу може відбутися інфікування.
Крім того вкрай важливе значення має якість, умови зберігання цього виробу. Купувати презервативи можна лише в аптеках, вони не можуть лежати на вітрині ятки під прямими сонячними променями, їх не можна носити в кишені штанів. Адже будь-яке пошкодження зовнішньої чи внутрішньої облонки, пересушування можуть призвести до руйнації їх цілісності. Що в результаті стає причиною того,
що під час статевого акту презерватив рветься.
– Чи правда, що презерватив знижує чутливість?
Так, до певної міри відчуття притупляються, тому дехто і воліє кохатися без захисту. Але я би радив спершу визначитися з пріоритетами, що для вас важливіше, задоволення чи небезпечна
хвороба.
Треба сказати, що в продажу є чималий вибір цих виробів. Серед них і з вусиками (для жінок можуть мати певний ефект, але можуть і стати причиною натирання, подразнення), і з різними запахами
(викликають привабливі асоціації). Але це не має бути основою при виборі виробу. Звертайте увагу на умови їх зберігання, дані про виробника та термін придатності.
Іще одна порада, нерідко презервативи обробляють сперміцидами, вони мають бактеріоцидну дію (це клітиноактивні сполуки, котрі руйнують мікробну стінку). Але організми багатьох людей не переносять сперміциди, через що виникає подразнення, відчуття печії. Тож за таких умов слід уважно читати інформацію про виріб.