УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Шизофренія: про це повинен знати кожен

25/09/2016
Шизофренія: про це повинен знати кожен

Здається, що шизофренія – це дуже рідкісне захворювання і воно не може трапитися з вами або вашими близькими. Насправді від цієї хвороби не застрахований ніхто, кожен може стати жертвою цього розладу. Важливо розуміти, що це за захворювання, як розпізнати його на ранніх стадіях і які застосовують для його лікування.

Що таке шизофренія?
Шизофренія – серйозне психічне захворювання, при якому люди можуть чути голоси, мати візуальні галюцинації або вірити в те, що інші люди можуть читати їх думки. Ці відчуття можуть лякати людину і змушувати його поводитися непередбачувано.

Лікування від шизофренії не існує, але деякі препарати можуть прибирати симптоми захворювання. Важливо пам'ятати про те, що шизофренія і роздвоєння особистості – це не одне і те ж.
Шизофренія часто включає в себе наступні симптоми:

  1. Галюцинації: слухові і зорові
  2. Хибні уявлення заважають: дивні і лякаючі переконання
  3. Параноя: страх того, що інші люди налаштовані проти хворого

Деякі ознаки, такі як незацікавленість в повсякденному житті і небажання брати участь у суспільному житті можу імітувати депресію.

Esquizofrenia-general1-e1446486955979

Як шизофренія впливає на світогляд
Люди з шизофренією можуть мати проблеми з організацією своїх думок або прийняттям логічних рішень. Вони можуть відчувати, як думки проносяться в їх голові і їм здається, що ці думки не належать їм.

Як шизофренія впливає на поведінку
Захворювання дуже впливає на багато сфер життя людини. Такі люди можуть говорити безглузді речі або неправильно складати слова. Вони можуть бути вкрай збуджені або навпаки – апатичні. Багато з них мають проблеми з особистою гігієною і підтриманням власного будинку в чистоті. Може також бути присутнім повторювана поведінка.

Але, незважаючи на поширене переконання, ризик насильства таких людей по відношенню до інших невеликий.

Хто в зоні ризику?
Шизофренія може початися у будь-якої людини. Захворювання однаково часто зустрічається як у чоловіків, так і у жінок. Симптоми хвороби зазвичай починають проявлятися у віці 16-30 років. Як правило ознаки шизофренії проявляються раніше у чоловіків. Шизофренія рідко починається в дитинстві або у віці після 45. Ті, в чиїх сім'ях вже є люди з цим розладом, мають більш високі шанси розвитку шизофренії.

Причини захворювання
Вченим до кінця невідомо, що саме викликає шизофренію. Гени, сильний стрес і інші фактори ймовірно можуть впливати на виникнення захворювання. Різні теорії припускають, що шизофренія може виникати внаслідок неправильної роботи певних областей мозку або проблем, пов'язаних з хімічними речовинами мозку, такими як глутамат і допамін.

Як діагностувати захворювання
Лабораторних тестів, які могли б визначити наявність шизофренії, не існує. Тому найчастіше діагноз ставиться на підставі історії хвороби і симптомів, які спостерігаються у хворого. У підлітковому віці певна поведінка може вказувати на початок захворювання. Ці форми поведінки включають в себе добровільну ізоляцію від суспільства і незвичайну підозрілість, але цих симптомів недостатньо для постановки діагнозу.

rape

Препарати для лікування шизофренії
Рецептурні препарати можуть зменшити симптоми, такі як ненормальне мислення, галюцинації і маревні ідеї. У деяких людей спостерігаються побічні ефекти від таких ліків, такі як тремор і сильний набір ваги. Але в будь-якому випадку лікування при шизофренії є обов'язковим.

Терапія для лікування шизофренії
Когнітивно-поведінкова терапія може допомогти людині навчитися усвідомлювати свою проблему, розуміти нереальність своїх думок і справлятися з симптомами. Крім того, такий вид лікування допомагає людині поліпшити соціальні взаємини.

Реабілітаційні програми допомагають хворим краще справлятися з повсякденними речами, такими як використання громадського транспорту, похід в магазин або робота.

Вагітність і шизофренія
Жінки, які страждають від шизофренії, повинні порадитися зі своїм лікарем перед тим, як планувати вагітність. Лікар повинен порекомендувати препарати, чиє застосування допустимо в період виношування дитини.