УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Жінкам буде вкрай корисно дізнатися, які хвороби передаються по жіночій лінії

01/10/2016
Жінкам буде вкрай корисно дізнатися, які хвороби передаються по жіночій лінії

Фахівці з різних країн світу позначили ряд хвороб і недуг, які найчастіше передаються від матері до дочки. Захворювання, в числі яких депресії і онкологія, закладені в генах від народження, але є способи уникнути серйозних наслідків, якщо вчасно потурбуватися своїм здоров'ям.


Рання менопауза. Імовірність її виникнення на генетичному рівні становить 70-85%. У середньому менопауза виникає у віці 51-53 років, але можливі і відхилення – в однієї з двадцяти жінок цей період настає до 46 років.
За процес відповідають цілих чотири гени, і ніщо не може його зупинити. Але існує безліч способів полегшення для організму наслідків настання менопаузи і уповільнити її прояв – від фітотерапії до гормонозаместительной терапії. Рішення про призначення процедур може прийняти тільки лікар.

Мігрені. Як стверджує доктор Кейт Генрі з Нью-Йоркського Університету, ризик успадкування цієї хвороби становить від 70 до 80%. Ген, що викликає головні болі, відкрили зовсім недавно і якщо він не працює належним чином, то больові центри в мозку прокидаються під дією факторів навколишнього середовища (шум, кофеїн і так далі).
Необхідно, по можливості, уникати цих чинників. Тут необхідно врахувати, що багато хворих мігренню дуже чутливі до такої їжі, як кава, шоколад, червоне вино, сир і цитрусові.

Повнота. Відомо, що тільки 4% дівчат, чиї мами були стрункими, мають проблеми із зайвою вагою. А ось у матерів-пампушок дочки в 40% стають повними. Якщо обоє батьків мають зайві кілограми, то ризик повноти у дитини збільшується до 70%. Частково проблема криється в сімейних звичках харчування, але головна причина все ж в особливому гені.
У даній ситуації необхідно робити упор на активний спосіб життя, а не витрачати життя на пошуки чудодійної дієти. Наприклад, звичка з юності ходити хоча б по 40 хвилин в день, знижує ризик ожиріння в зрілому віці на 30%.

Фізична форма. Генетичний зв'язок становить 50%. Луїза Саттон з Університету Лідса впевнена, що здатність з легкістю накачувати м'язи або покращувати фізичну форму передається у спадок: «Нерідко кажуть, що якщо ви хочете завоювати олімпійську медаль, то краще вибирайте батьків».
Щоб хоч якось підтримувати себе формі, якщо у вас немає генетичної схильності до м'язистими тілу, потрібно мінімум 3 разів на тиждень займатися плаванням, бігом або будь-якими іншими активними видами спорту. А зміцнити м'язи допоможуть прості вправи, але їх варто виконувати 5 раз в тиждень по 40 хвилин в день.

Депресія. Генетичний зв'язок залежно від форми захворювання – 10-30%. Психічні захворювання в деяких випадках вважаються сімейними. У розвитку депресії грає роль група генів, які блокують в мозку вироблення серотоніну – гормону щастя.
Щоб цього уникнути, необхідно уникати надмірної втоми, не потрапляти під вплив своєї мами, яка страждає депресією і краще не зловживати алкоголем. Навіть якщо у вас є ген депресії, не факт, що вона вам загрожує – багато що залежить від самонастроенія і позитивного погляду на життя.

Захворювання серця. Генетична схильність – 20%. Спадкове судинне захворювання впливає на коронарну артерію в серці і на церебральну артерію в мозку. Однак, що ж саме є причиною серцевих захворювань – спадковість чи довкілля – вчені сказати точно не можуть.
Необхідно вести здоровий спосіб життя, не зловживати алкоголем, не курити і по можливості виключити зі свого раціону жирні та солоні страви.

Рак грудей. Генетичний зв'язок – 15 відсотків. Ризик успадкувати мутують гени зростає, якщо кровний родич захворів в молодості. У деяких країнах жінкам, в чиїх сім'ях були хворі на рак, пропонують пройти генетичне обстеження. Іноді пацієнтки, у яких підтверджують наявність мутованих генів, вважають за краще відразу видалити молочні залози.
На розвиток раку грудей впливає прийом гормональних ліків і контрацептивів, а також куріння і алкоголь. За дослідженням британських вчених, куріння винне більш ніж у чверті всіх смертей від раку в Англії. Вживання жінками алкоголю більше 80 грамів міцних напоїв або двох пляшок світлого пива частіше двох разів на тиждень, збільшує ризик хвороби на 7%.