Щоб харчуватися здорово, відповідально треба ставитися не тільки до вибору продуктів, але і до способу їх приготування.
Ми розповімо, як зберегти максимум корисних речовин, готуючи улюблене блюдо з звичних продуктів.
Картопля
Напевно, перед тим як готувати картоплю, ви попередньо зрізаєте шкірку з овочів. І робите це даремно, адже в шкірці одного середнього картоплі міститься майже половина денної норми вітаміну С, клітковини, калію, заліза і фосфору! Тому, якщо ви любите картоплю «в мундирі», не зчищайте з плодів шкірку – після варіння вона розм'якшується і легко пережовується. А молоді овочі можна запікати в духовці прямо так, тільки попередньо помивши їх під проточною водою.
Важливо! Від вживання вареної картоплі прямо з шкіркою варто відмовитися, якщо ви помітили, що плоди позеленіли. Це старі, які переросли овочі, в яких накопичився токсин солонін.
Помідори
Ми часто готуємо салати, в яких в якості основного інгредієнта виступають помідори. Фахівці говорять, що вони стануть ще більш корисними, якщо попередньо трохи їх згасити в воді! Справа в тому, що в помідорах міститься лікопін. Це речовина, яка надає потужний антиоксидантний ефект і захищає організм від серцево-судинних захворювань. Примітно, що кількість лікопіну у тушкованих помідорів значно вище. При цьому він швидше засвоюється.
Важливо! Лікопін – жиророзчинна речовина. Щоб воно повною мірою засвоювалося організмом, помідори краще їсти з жирними продуктами. І оптимальний варіант тут – рослинні масла. Вони є джерелами корисних жирів і при цьому не «перевантажують» організм холестерином.
Морква
Морква багата каротином – він підвищує імунітет, позитивно впливає на зір, захищає організм від серцево-судинних захворювань. Вважається, що сирі овочі корисніші, адже з них не «випаровуються» вітаміни і мікроелементи. Але у випадку з морквою все не так – каротин з вареного овоча краще і швидше засвоюється організмом! Тому по можливості проводите термічну обробку моркви перед її вживанням.
Важливо! Коли наступного разу будете готувати суп, додайте в бульйон не перетерту моркву, а овоч цілком, попередньо помивши його! Справа в тому, що при нарізуванні моркви збільшується площа «вимивання» з неї поживних речовин.
Часник
З давніх часів часник – популярний народний засіб від простудних захворювань. Але щоб «поправити здоров'я», не поспішайте відразу з'їсти пару зубчиків часнику – попередньо краще їх подрібнити не раніше ніж за 10 хв до вживання! І цьому є просте пояснення. За протимікробні властивості часнику відповідає речовина алліцин. Але в самому продукті його немає. Алліцин утворюється в результаті хімічних реакцій з алліїна. І щоб ця хімічна реакція відбулася, потрібно порушити цілісність часнику – розчавити або розрізати його.
Важливо! Дрібно поріжте часник і почекайте 10 хв – виділиться алліцин, і продукт придбає протимікробні властивості.
Броколі
Брокколі – цінний овоч, який містить в складі велику кількість вітамінів (С, А) і мінералів (мідь, калій, магній, фосфор). І щоб всі корисні речовини дісталися саме вам, а не «випарувалися», овоч краще їсти сирим! Якщо такий варіант вам не підходить, готуйте брокколі на пару. А от варити або тушкувати продукт не рекомендується!
Важливо! Готуєте броколі? Використовуйте не тільки суцвіття, але і товсті стебла! У них зосереджено величезну кількість корисних речовин.