На ЧС-2017 з легкої атлетики визначилися чемпіони у марафоні

07/08/2017

В Лондоні, де триває Чемпіонат світу з легкої атлетики 2017 року, визначилися володарі нагород у марафонському бігу.

Чемпіоном світу в марафоні серед чоловіків став відомий кенійський стаєр Джоффрі Кіруї, повідомляє Укрінформ. Він був серед лідерів з самого початку, а його високий темп не зміг витримати жоден з конкурентів. Час кенійці – 2:08.27. Срібний призер Тамірат Тола з Ефіопії програв Кіруї майже півтори хвилини.

Кращим з українців у марафоні став Ігор Олефіренко, який фінішував 18-м. Його час 2:15.34 – це особистий рекорд сезону. Ігор Русс (2:15.34) і Юрій Русюк (2:18.54) також показали кращі результати року, ставши 27-м і 36-м відповідно.

Слідом за чоловіками нагороди в марафоні розіграли і жінки. Доля «золота» вирішилась на останніх двох кілометрах. Спочатку дворазова чемпіонка світу Една Кіплагат з Кенії та Роуз Челімо з Бахрейну пішли у відрив. А потім вже сама Челімо відірвалась від Кіплагат і стала чемпіонкою Лондона-2017. «Срібло» у Кіплагат, «бронзу» у групи африканських атлеток сенсаційно виграла американка Емі Крегг.

Кращою серед українок стала Дарина Михайлова, яка посіла 44-е місце і програла Челімо більше 14 хвилин. Тетяна Вернигор фінішувала 48-ю.