УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Альпініст без ніг вперше підкорив Еверест (фото)

14/05/2018
Альпініст без ніг вперше підкорив Еверест (фото)

Китайський 69-річний альпініст Ся Бою, який пережив подвійну ампутацію ніг, підкорив Еверест, досягнувши висоти 8848 метрів з п'ятої спроби. Він став першим представником Китаю, який зміг успішно досягти вершини гори з протезами замість ніг. Про це повідомляє  AFP.

“Сьогодні вранці він досяг вершини разом з сімома іншими членами своєї команди”, — заявила представник фірми, яка організувала сходження, Дава Фути Шерпа.

Мрія Ся про те, щоб стояти на вершині світу, була майже зірвана урядом Непалу, який в минулому році заборонив подвійним ампутантам і сліпим альпіністам здійснювати сходження в горах.

Рішення було скасоване вищим судом Непалу у березні, яке визнало його як дискримінаційним по відношенню до людей з обмеженими можливостями.

Ся вперше спробував піднятися на Еверест з китайською командою, що підтримується урядом в 1975 році. Однак сходженню завадила погана погода. У результаті сильного обмороження Ся Бою згодом втратив обидві ноги.

У 1996 році він переніс ампутацію трохи нижче коліна після того, як йому був поставлений діагноз лімфома, форма раку крові. Колишні спроби у 2014-2015 роках не вдалося здійснити через заборону уряду Непалу у зв’язку з загрозою стихійних лих. У 2016 році Ся Бою знаходився всього в 200 метрах від вершини, однак погана погода завадила завершити похід.

“Сходження на гору Еверест — це моя мрія. Я хочу це здійснити. Це виклик долі”, – сказав Ся в інтерв’ю AFP перед відправкою у похід.

Першим альпіністом без ніг, який зміг підкорити Еверест в 2006 році, виявився новозеландець Марк Інгліс.

Ся входить до кола перших із сотень альпіністів, які мали можливість піднятися на Еверест в травні у вузькому вікні гарної погоди.

Непал випустив 346 дозволів на сезон весняного сходження в цьому році, який триває з середини квітня до кінця травня.

У минулому році 634 особи піднялися на Джомолунгму і сім при цьому загинули.