УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

“Була допущена корупція”: Катар навмисно дискредитував конкурентів при відборі господині ЧС-2022

29/07/2018
“Була допущена корупція”: Катар навмисно дискредитував конкурентів при відборі господині ЧС-2022

Катар в обхід правил ФІФА звертався до екс-агентів ЦРУ і піар-компаніям для того, щоб дискредитувати своїх конкурентів на виборах країни-господині чемпіонату світу з футболу 2022 року.

Електронні листи від інформаторів свідчать про те, що в ході виборів країни для проведення чергового чемпіонату світу тендерна група (Катару) платила громадським організаціям і колишнім агентам ЦРУ для здійснення вкидань фальсифікованої пропаганди про головних конкурентів – США і Австралії.

За даними джерела, стратегія по дискредитації конкурентів, охрещена «чорними операціями», була розроблена в офісі компанії BLJ Worldwide в Нью-Йорку. Метою стратегії було переконати виконавча рада ФІФА в тому, що в США і Австралії ніхто не підтримує проведення чемпіонату на території цих країн. Як уточнюється, одним з головних вимог футбольної федерації до конкурсантів було наявність внутрішньої підтримки ідеї проведення чемпіонату.

Крім BLJ Worldwide до «чорних операціях» була залучена також команда екс-агентів ЦРУ.

Згідно з документом, «чорні операції» включали найм журналістів, блогерів та «високопоставлених фігур на кожному ринку» для створення в ЗМІ негативного ставлення до проведення ЧС. Кампанія передбачала розробку компрометуючих звітів і досліджень про конкурентів, а також організацію масових акцій протесту проти проведення чемпіонату.

 Вищий комітет з проектів та спадщини Катару «спростував всі твердження, висунуті газетою Times». «Ми строго дотримувалися всіх правил ФІФА в ході конкурсного процесу ЧС 2018/2022», – цитує видання заяву комітету.

Нагадаємо, що раніше Росію і Катар неодноразово намагалися звинуватити в тому, що під час виборів країн-господарок Чемпіонатів світу 2018 і 2022 була допущена корупція.