УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Чому не варто використовувати ватяні палички для чистки вух?

03/06/2018
Чому не варто використовувати ватяні палички для чистки вух?

Протягом багатьох років лікарі благають людей не використовувати ватяні палички для очищення вух, але багато людей до сих пір не чують. Щороку тисячі людей потрапляють до відділення швидкої допомоги з-за ватної палички і пов'язаними з цим травмами.

Стерильний зонд-тампон, він же тупфером (в медицині), він же ватяна паличка абсолютно не призначений для тієї мети, для якої нерідко використовується – чищення вух. Мало того, саме для вух він може бути далеко небезвреден.

Косметичні ватні палички стали випускатися після того, як було відмічено, що багато людей люблять поколупатися в вухах сірником і намотаний на неї шматком вати. Є попит – є і пропозиція: палички стали випускати в промислових обсягах. При цьому були враховані незручності використання сірників – палички зробили довшим, а вату на них надійно закріпили.

Вушна сірка очищає і змащує вушні канали, а також захищає їх від потрапляння грибків, бактерій і комах. Сірка постійно «збирає» на себе всі ці шкідливі речовини і виводиться природним шляхом при жувальних рухах. Однак, якщо вушна сірка виробляється в зайвій кількості, вона може стати закупорити вушний канал і доставити масу неприємних відчуттів. Видалити сірчану пробку може тільки лікар.

Виробок занадто великої кількості вушної сірки називається гиперсекрецией сірки. Основна причина гиперсекреции – це подразнення шкіри слухового проходу. А основна причина такого роздратування – слухові апарати і ватяні палички.

Багато експертів сходяться на думці, що залазячи в вухо паличкою з метою видалення зайвої вушної сірки, людина порушує природний механізм самоочищення, подразнює шкіру і зміщує вушну сірку вглиб, «утрамбовуючи» її і багаторазово збільшуючи ризик утворення пробки. Крім того, якщо занадто захопитися процесом, можна випадково проткнути барабанну перетинку паличкою, що призведе до глухоти.