УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Чому у відомого спортсмена після смерті забирають медаль

31/08/2016
Чому у відомого спортсмена після смерті забирають медаль

До подібних новин  вже звикли, але тут особливий випадок. Справа в тому, що в 2013 році спортсмен загинув в автокатастрофі.

Російського борця вільного стилю Бесика Кудухова позбавляють срібної медалі Олімпійських ігор-2012 в Лондоні після повторного огляду допінг-проби, дала позитивний результат на якісь заборонені речовини.

Про передачу нагороди Кудухову індійському борцю вільного стилю Йогешвару Дутті у вівторок, 30 серпня, поінформувало видання The Indian Express. З посиланням на джерела в Об'єднаному світі боротьби газета повідомила, що допінг-проба росіянина дала позитивний результат після повторного огляду, як і проби ще чотирьох борців.

Проби бралися на Олімпійських іграх-2012 в Лондоні, де виступає у ваговій категорії до 60 кілограмів Кудухов виграв срібну медаль, а Дутт – бронзову. На тлі останніх новин про аналогічні інциденти, пов'язані з декількома хвилями перевірки проб учасників Ігор в Пекіні та Лондоні, ця цілком могла пройти непоміченою, якби не одна деталь. Кудухову вже майже три роки немає в живих – він загинув в страшному ДТП.

Трагедія трапилася 29 грудня 2013 року на федеральній трасі під Армавіром о 07:15 ранку. На дорозі, по якій мчала Lada Priora спортсмена, практично не було транспорту. З невідомих причин автомобіль на повному ходу вилетів на зустрічну смугу, де сталося лобове зіткнення.

Сам Кудухов сидів на передньому сидінні. За кермом знаходився інший чоловік, за деякими даними – тесть спортсмена. За припущеннями ГИБДД, який керував Lada Priora заснув за кермом. Кудухов загинув моментально – удар прийшовся якраз туди, де він сидів. Прибулі на місце катастрофи медики констатували смерть 27-річного атлета.

«Світла пам'ять йому, боже упаси, навіть язик не повертається сказати якісь слова … Ніщо не може кинути тінь на його світлу пам'ять. У наших серцях він залишиться чистим, світлим, спраглим самореалізації чуйною людиною », – цитує« Р-Спорт »слова глави Федерації спортивної боротьби Росії (ФСБР) Михайла Маміашвілі.

«Ленте.ру» Мамиашвили повідомив, що ні краплі не сумнівається в чистоті Кудухову. І відмовився від подальших коментарів, пославшись на те, що поки не має в своєму розпорядженні офіційним підтвердженням інформації про дискваліфікацію спортсмена.

«Вважаю, потрібно залишити медаль Бесіку. Не можна так поступати по відношенню до спортсмена, який так багато зробив для країни. Тим більше що людини вже немає в живих, це нелюдяно. Я все розумію, але є моменти, коли потрібно поступати по-людськи. І, звичайно, це неправильно – так оскверняти пам'ять такого заслуженого людини. Його ім'я зазначено в Залі слави боротьби в міжнародній федерації », – каже п'ятиразовий чемпіон світу Хаджимурат Гацалов, один Кудухову.

Питання позбавлення Кудухову срібної медалі Ігор 2012 року буде розглянуто після чергового етапу перевірки допінг-проб, повідомили в Міжнародному олімпійському комітеті (МОК). «На даний момент триває перевірка допінг-проб з Олімпійських ігор 2008 і 2012 років. Міжнародний олімпійський комітет повідомить необхідну інформацію після завершення всіх дисциплінарних процедур », – цитує ТАСС керівника відділу зі зв'язків з громадськістю МОК Еммануеля Моро.

Боротьба до смерті

Кудухов вважався одним з найталановитіших вітчизняних борців. Його кар'єра розвивалася стрімко. У 17 років він переміг на першості Європи серед кадетів. Два роки по тому увійшов до складу дорослої збірної. У 2006-му виграв чемпіонат Росії і взяв участь в чемпіонаті світу, де завоював срібну медаль.

У 2007-му 21-річний борець зібрав цілий золотий урожай, вигравши Гран-прі Івана Яригіна, чемпіонат Європи та чемпіонат світу, ставши беззастережним лідером у ваговій категорії до 60 кілограмів.

У 2012 році він в п'ятий раз виграв чемпіонат Росії, тим самим завоювавши путівку на Олімпійські ігри в Лондоні. У фіналі головного старту чотириріччя Кудухов несподівано поступився азербайджанському борцю Тогрулу Аскеровим. Останні офіційні старти борця відбулися в листопаді-грудні 2013 року – всеросійський турнір на призи Заслана Андієва і етап Кубка Бразилії в Ріо-де-Жанейро, де він знову святкував перемогу.

МОК провів вже дві хвилі повторних допінг-проб з Олімпійських ігор в Пекіні та Лондоні. В результаті з +1243 зразків 98 (60 пекінських і 38 лондонських) виявилися позитивними. МОК обіцяв назвати імена тих, хто проштрафився спортсменів після закінчення Ігор 2016 в Ріо-де-Жанейро.

В рамках допінгових викриттів тиждень тому двох російських важкоатлетів, бронзових призерів пекінської Олімпіади Дмитра Лапікова і Хаджімурата Аккаева, звинуватили у вживанні забороненого анаболічного агента дегідрохлорметилтестостерон.

Відомо також, що найближчим часом пройдуть третя і четверта хвилі повторного огляду. Це стало можливим після зміни так званих термінів давності. Згідно колишніми правилами, повторному могли піддаватися проби, взяті, саме раніше, вісім років тому. Тепер продовжили до десяти років. Тобто до відповідальності можуть бути притягнуті спортсмени, які склали позитивні аналізи починаючи з 2006 року.