З тієї чи іншої причини практично кожен з нас бігав вночі в туалет по-маленькому. Але у деяких ця проблема виникає набагато частіше, ніж хотілося б. По суті, ноктурія, або прискорене нічне сечовипускання – це проблема, яка має під собою медичні обгрунтування і вимагає відповідного ставлення. Давайте розберемося, які тут можуть бути причини.
Причина №1: Занадто багато рідини
Все просто: якщо ви напилися води або іншої рідини перед сном, то, швидше за все, ви прокинетеся посеред ночі з думкою про туалет. Спробуйте урізати свою норму води ввечері, і ви побачите, що вночі будете спати міцно і без пробуджень.
Причина №2: Діабет
Одним із симптомів цукрового діабету є постійна спрага і, як наслідок, часте нічне сечовипускання. Це відбувається через підвищений цукор у крові.
Причина №3: Серцева недостатність
Проблеми з серцем, зокрема такі, як хронічна серцева недостатність теж можуть проявлятися в частих нічних позовах сечового міхура. Протягом дня у таких людей накопичується рідина в ногах, і серце не може нормально качати кров. Таким чином, зайва рідина заважає нормальній циркуляції крові і змушує її "підштовхувати" процеси в тазової частини.
Причина №4: Гіперактивність сечового міхура
Ноктурія і ГМП – не одне і те ж. Перша – скоріше можливий наслідок гіперактивності, а ось сама ГМП – хвороба. Причин для підвищеної активності вашого сечового міхура може бути кілька:
Нервовий розлад;
прийом деяких лікарських препаратів;
інфекції;
зайва вага;
нестача естрогенів.
Причина №5: Синдром зупинки дихання уві сні
Ця недуга ще відома як апное. Апное – зупинка дихальних рухів. Зокрема, може спостерігатися при збідненості крові вуглекислотою, викликаному надмірною вентиляцією легень. Один із симптомів – часті позиви в туалет по ночах, тому, щоб від них позбутися в даному випадку, необхідно взяти під контроль саму хворобу.
Причина №6: Вагітність
Це також один з ранніх ознак вагітності, що пояснюється тиском плоду на сечовий міхур. До слова, проявлятися цей симптом може вже на 2 тижні.
Причина №7: Проблеми з простатою
Цей симптом зустрічається у чоловіків з простатитом і раком простати.
Що робити?
Порада №1: Скорочуйте м'язи
Слабкі м'язи в тазовій області – одна з причин, чому ви не можете стримуватися. Для їх тренування рекомендується здійснювати рухи, приблизно такі ж, як якщо б ви намагалися стримати сечовипускання. На унітазі також чергуйте скорочення і розслаблення м'язів.
Порада №2: Скоротіть споживання кофеїну та алкоголю
Виявляється, важливо не тільки кількість споживаної рідини, але і те, що ви п'єте. І кава, і алкоголь вважається природними діуретиками, тому тільки посилюють проблему.
Рада №3: Заведіть "рідкий щоденник"
В цьому щоденнику вам слід записувати, що ви п'єте щодня і як на це реагує сечовий міхур. Такий спосіб допоможе вам з'ясувати особливості свого організму і навчитися з ними жити.