УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Дискваліфікований гравець Шахтаря повернеться на поле проти Динамо

27/07/2018
Дискваліфікований гравець Шахтаря повернеться на поле проти Динамо

Сьогодні, 27 липня, відбулося засідання Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України. Ретельно вивчивши матеріали справи "Про видалення футболіста донецького" Шахтаря "Ісмаїлі в матчі за Суперкубок України з київським" Динамо ", КДК вирішив: за червону картку, отриману на 90 + 5-й хвилині, усунути Ісмаїлі на два матчі.

"При прийнятті такого рішення ми брали до уваги не тільки формальні юридичні аспекти справи, – розповів офіційному сайту ФФУ голова КДК Андрій Шумілов. – До речі, якби ми керувалися таким підходом, то, наприклад, за поведінку вболівальників у останньому матчі УПЛ сезону 2017 / 2018 "Динамо" і "Шахтар" отримали б більш суворі покарання. і тоді матч 3-го туру вже в поточному чемпіонату між киянами і гірниками також міг пройти без глядачів. Однак КДК тоді взяв до уваги інтереси вболівальників і обмежився більш м'яким покаранням: один домашній матч без глядачів для "Динамо", чиї вболівальники вибігали на поле і вдарили прямо на полі гравця команди-суперниці, і один матч без гостьового сектора для "Шахтаря", чиї вболівальники вчинили менш резонансні порушення. Хоча, повторюся, удар вболівальником "Динамо" гравця "Шахтаря" прямо на футбольному полі – це дуже серйозне порушення.

При розгляді справи Ісмаїлі до уваги прийнято наступне. По-перше, раніше подібних грубих порушень у цього гравця не було. По-друге, протистояння "Динамо" і "Шахтаря" є найбільш популярними серед уболівальників поєдинками і прикрасою нашого чемпіонату. Тому серед іншого важливо, щоб команди провели ці матчі в найсильніших складах. "Шахтар", зокрема, направив в КДК лист, де наполягав на дискваліфікацію двох гравців "Динамо" – Томаша Кендзьора і Тамаша Кадара. Ці два футболісти штовхали гравця "Шахтаря" Андрія Тотовицького, коли той лежав на газоні в кінці матчу. Між іншим, усітивая, що гра не була зупинена (м'яч знаходився в руках голкіпера "Динамо") такі дії футболістів вимагали не тільки покарання самих гравців, але і призначення 11-метрового удару. Саме після цього моменту і відбулася конфліктна ситуація на полі. Вона завершилася масовою бійкою, в якій активну участь взяли гравець "Динамо" Бурда і футболіст "Шахтаря" Ісмаїлі. До речі, саме Бурда перший штовхнув Ісмаїлі. І, врешті-решт, це призвело до видалення і Бурди, і Ісмаїлі.

Ми по кілька разів переглянули всі наявні відео. Але, на жаль, відео, яке б допомогло встановити чітку і детальну картину сутички, немає. Тому, повторюся, після ретельного вивчення всіх наявних матеріалі справи КДК ФФУ вирішив усунути Ісмаїлі на дві гри і не брати до уваги лист "Шахтар", в якому клуб вимагає відсторонення двох гравців "Динамо" мінімум на три матчі. "

Раніше юрист "Шахтаря" Андрій Харитончук прокоментував епізод: "Ніяких підстав для збільшення дискваліфікації Ісмаїлі немає".

Нагадаємо, що екс-гравець збірної України Сергій Нагорняк розповів, за яких умов буде менше хамської поведінки на футболі. За його словами, КДК ФФУ потрібно переглядати відео-повтори скандальних епізодів матчів.