Люди з негативними особливостями харектеру більш схильні підтримувати зв'язки з колишніми коханцями – зокрема, через можливість зайнятися з ними сексом.
Нове дослідження, проведене психологами Оклендського університету, підтвердило тезу про те, що дружба з колишніми дозволяє обмінюватися «затребуваними ресурсами», такими як інформація, гроші, любов або секс. Дослідження також показало, що схильність спілкуватися з екс-коханцями пояснюється особливими рисами характеру.
Джастін Могільскі і Лайза Веллінг вивчили поведінку 861 людини. Вони запитували учасників про те, чи спілкуються вони з колишніми і, якщо так, з якої причини. Учасники також заповнили анкети, результати яких демонстрували клінічно значущі риси особистості – зокрема, порочні властивості: схильність до маніпулятивного, яка може доходити до нарцисизму, безпринципності і навіть психопатії.
Результати інших досліджень вказували на те, що люди з високим показником цих властивостей особистості більше схильні вибирати друзів із стратегічних міркувань і віддають перевагу короткостроковим відносини.
Грунтуючись на цих даних, вчені вирішили перевірити, чи справедливо це твердження для невивченою області зв'язків – дружби після відносин.
Учасники дослідження називали як мінімум п'ять причин залишатися друзями після розставання, відповідаючи також, дружили вони з колишніми з цієї причини і як часто це було причиною. Було виявлено, що, хоча дружити з ексамі – не сама практична опція, основними причинами для цього люди називали той факт, що колишній був надійний, або наявність сильної емоційної прихильності. Чоловіки називали прагматизм і сексуальну доступність трохи частіше, ніж жінки.
Люди з високими показниками порочних рис частіше вибирали практичність і шанс замутити в якості причин залишатися друзями. Грубо кажучи, віддаєш перевагу дружити з колишніми – ймовірно, ти маніпулятор або навіть психопат.