УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Футболіст, який не грав 8 місяців, незабаром поповнить лави однієї з відомих українських команд

07/08/2018
Футболіст, який не грав 8 місяців, незабаром поповнить лави однієї з відомих українських команд

Хто стане новачком у Динамо ?

Вітор Фрезарін Буено або просто Вітор Буено народився 5-го вересня 1994 року в маленькому бразильському містечку Монті-Алту. Знаходиться він в штаті Сан-Паулу, але на самому краю області, далеко від океану. Це містечко розташовувалося в горах.

У цій місцевості майже немає великих поселень, так як молодь намагається їхати до великих міст на узбережжі. До столиці штату – Сан-Паулу – їхати 350 км. Начебто і не так далеко, але так як доводиться добиратися по гірських дорогах, то потрапити туди не так просто. Тим не менше в Монті-Алту, на відміну від багатьох подібних міст по сусідству, є робота для людей різних професій.

Справа в тому, що тут розташовуються офіси декількох великих компаній, а також є ряд невеликих заводів. Займаються тут і сільським господарством, Вирощують цукрову тростину і різні фрукти. Взагалі Монті-Алту хоч і не велике місто, але є одним з найважливіших поселень в історії Бразилії.

Тут знаходиться музей, у якому розташовані останки динозаврів і інших викопних тварин, які загинули в цьому регіоні. У Монті-Алту вперше були проведені бразильські спортивні ігри – це найбільше спортивне змагання для непрофесіоналів. Люди з усієї Бразилії (іноді і з інших країн) приїжджають, щоб взяти участь в цьому турнірі.

Цікаво, що в Монті-Алту живуть не тільки ті, чиї предки переїхали з Португалії, але і німці, італійці і навіть японці. Останні бігли зі своєї країни під час війни і вирішили оселитися подалі від заворушень, вибравши тихе і спокійне містечко.

На відміну від багатьох інших історій про бразильських футболістів, Вітор не може похвалитися тим, що з дитинства вважався неймовірно талановитим гравцем. Як і більшості інших бразильських дітей, Фрезаліну хотілося реалізувати себе у футболі. У 15 років він став гравцем клубу "Атлетіко Монте Азула" з однойменного міста. Він розташовується недалеко від рідного Монті-Алту.

В "Монте Азула" він грав за юнацьку команду і на нього звернули увагу скаути клубу "Байя" з Сальвадору. Один із найтитулованіших клубів Бразилії. Такий шанс не можна було втрачати, і Вітор відразу ж погодився поїхати фактично на інший кінець країни. На жаль, Буено не зміг пробитися з молодіжної команди "Байї" в першу. Тому в 19 років Вітор перейшов в клуб «Ботафого» (Сан-Паулу) і підписав свій перший професійний контракт. Саме в цьому клубі він дебютував на рівні дорослих команд. У січні 2014 року Буено вийшов на поле в матчі чемпіонату Пауліста. Але більшу частину року він виступав за команду "Ботафого" (U-20). Тут важливо відзначити одну деталь: "Байя" виступала в Серії А, а ось "Ботафого" Виступав у нижчих лігах – то в Серії С, то в Серії D. Буено відмінно проявив себе у складі молодіжної команди, де він був одним з кращих, і в 2015 року почав частіше залучатися до ігор за першу команду. Всього за "Ботафого" Вітор провів 34 матчі, в яких забив 10 голів, але з них 30 матчів і 8 голів були забитий в чемпіонаті штату Пауліста. У травні цього ж року його взяв в оренду "Сантос".

Спочатку "Риби" підписала його для того, щоб він грав за команду U-23, але в якийсь момент його вирішили спробувати в основному складі. Вітор чотири рази виходив на заміну (в середньому він грав по 20 хвилин в цих матчах) і навіть зміг забити один гол в чемпіонаті Бразилії. У наступному сезоні Буено став ключовим гравцем "Сантоса". Він зіграв 48 матчів, забив 13 голів і впринципі відмінно вписався в гру команди. Уявити собі "Сантос" -2016 без Вітора було неможливо. Само собою, що в травні цього року "Риби" викупили гравця в "Ботафого". Втім, поки що це єдиний чемпіонат, протягом якого Буено класно зіграв майже у всіх матчах. У наступному році Вітор теж відмінно проявив себе в чемпіонаті Пауліста, але в липні отримав серйозну травму, через яку пропустив майже весь чемпіонат Бразилії-2017. Відновився від пошкодження Буено тільки в середині лютого цього року. Не зважаючи на те, що в поточному сезоні Вітор вже грав, багато бразильських експертів сходяться на думці, що в цьому році новачок "Динамо" не показує таку хорошу гру, як в 2016 році. Чи зможе він повернутися на той рівень, який показував два роки тому – це головне питання. Хочеться вірити, що Скаути "Динамо" проглядали ігри Буено саме в цьому році, а не орієнтувалися по відео минулих років.