УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Футбольна революція: ФІФА міняє правила гри

05/04/2018
Футбольна революція: ФІФА міняє правила гри

З затримкою часу буде покінчено

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) працює над змінами футбольних правил, які мають покращити якість гри.

Віце-секретар організації Звонимир Бобан розповів, що одразу три зміни протестують на юнацьких турнірах.

1. Раніше голкіпер, виконуючи пас після вільного удару з лінії штрафного, повинен був віддати м'яч на футболіста, який знаходиться поза штрафного майданчика. ФІФА дозволила воротарям віддавати пас партнеру в межах штрафного.

2. ФІФА планує змінити час виконання замін. Суддя отримає право вказати футболісту, якого міняють, будь-яке місце по периметру поля, де той може залишити гру. Це нововведення значно скоротить час, який вбивають за допомогою замін.

3. Жовта картка буде не тільки для футболістів на полі, а й для тренерів, гравців на лавці запасних та інших офіційних осіб. Зараз арбітри одразу видаляють тренерів за неналежну поведінку. Тепер їм можуть показати попередження у вигляді картки.

Нагадаємо, починаючи з наступного сезону, команди, які грають у Лізі чемпіонів, Ліги Європи та Суперкубку УЄФА, матимуть право робити четверту заміну в додатковий час.

На офіційному сайті УЄФА повідомляється, що таке нововведення не вплине на три інших заміни. Зміни у регламенті єврокубків будуть прописані з сезону 2018/19.

Виключно в фіналі Ліги чемпіонів УЄФА, фіналі Ліги Європи УЄФА і матчі за Суперкубок УЄФА в заявку можна включити 23 гравця (а не 18, як в інших матчах). Таким чином, на лавці запасних зможуть перебувати 12 футболістів замість семи. Це забезпечить клубам і в першу чергу тренерам велику гнучкість в проведенні замін і полегшить управління командою у найважливішому матчі сезону.

Також після закінчення групового турніру Ліги чемпіонів та Ліги Європи клуб зможе заявити трьох нових гравців, які мають право виступати в єврокубках, без всяких обмежень. Це відповідає існуючій нормативній ситуації в різних національних чемпіонатах, де немає обмежень на участь в турнірах для гравців, які змінили клуб під час зимового трансферного вікна.