Перший заступник міністра молоді та спорту Ігор Гоцул в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував допінг-скандал, пов'язаний з олімпійською збірною з РФ, а також пояснив, чому рішення спортивного арбітражного суду було справедливим.
Вся олімпійська збірна Росії може втратити право поїхати на Олімпійські ігри. Спортивний арбітражний суд відхилив позов Олімпійського комітету РФ і 68 російських легкоатлетів до Міжнародної асоціації легкоатлетичних ігор федерації, передає Корупція.Спорт.
Тепер легкоатлетична збірна РФ не має права виступати під прапором своєї країни на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро через скандал, який набирає обертів останні кілька тижнів по всьому світу. Теоретично у Олімпійського комітету Росії є можливість опротестувати це рішення спортивного арбітражного суду в Федеральному суді Швейцарії, але, як відзначають самі чиновники цього суду, до Олімпійських ігор це зробити практично нереально.
Як аргумент представники Міжнародної асоціації легкоатлетичних ігор федерації використали заборону ще й болгарській легкоатлетичній збірній поїхати на Олімпійські ігри. Виходить, що Росія не єдина команда на даний момент, якій обмежують доступ до Олімпійських ігор.
У міністерстві спорту РФ назвали таке рішення політизованим, під яким немає ніякої правової основи. Голова міністерства заявив, що готовий піти у відставку, якщо буде доведено його участь в допінговий скандал.
Була реакція і самих спортсменів, які позбавляються права брати участь в Олімпійських іграх. Дворазова олімпійська чемпіонка Олена Ісінбаєва, що 30 разів била світові рекорди, яка мала шанси стати триразовою олімпійською чемпіонкою, якби поїхала на ці Олімпійські ігри, «подякувала» всім за похорон легкої атлетики. На її думку, це чисто політичне замовлення.
Відреагували і в адміністрації президента РФ. Дмитро Пєсков, прес-секретар глави держави, заявив, що Росія вважає раніше бойкотування Олімпійських ігор в Ріо неможливим, при цьому тема колективної відповідальності навряд чи може бути прийнятною.
Головне, що бентежить російську сторону і представників інших федерацій – що була передбачена саме колективна відповідальність всієї легкоатлетичної збірної всій РФ. Хоча далеко не у всіх були знайдені сліди допінгу в крові і в результатах аналізів.
Вже 24 липня Міжнародний олімпійський комітет проведе засідання виконкому організації. Там буде обговорюватися участь збірної РФ як такої в Олімпійських іграх 2016 року. При цьому національні антидопінгові комітети 14 країн відправили колективного листа до Міжнародного олімпійського комітету з вимогою дискваліфікувати Олімпійський комітет Росії і заборонити збірної брати участь в іграх.
А позицію українського Олімпійського комітету в ефірі радіостанції Голос Столиці озвучив Ігор Гоцул – перший заступник міністра молоді та спорту, президент Федерації легкої атлетики України, перший віце-президент НОК.
У РФ бачать політичний підтекст у рішенні про заборону легкоатлетичній збірній країни брати участь в Олімпійських іграх. А як ви вважаєте?
– Абсолютно все за правилами спорту. Росія діяла проти всіх правил і тепер політикою намагається закритися від відповідальності.
Чи буде обмежений доступ всій російській збірній?
– Я думаю, це буде справедливо, якщо так станеться.
Були такі прецеденти в світі?
– Не було таких прецедентів, коли країна, яка взяла на себе певні зобов'язання, в тому числі і слідувати Олімпійській Хартії, яка ратифікувала антидопінгові угоди міжнародні, в тому числі на державному рівні, на тому ж державному рівні всіляко сприяла вживанню допінгу, за допомогою органів державної влади і за допомогою спецслужб приховувала це вживання. Тому таких моментів не було, не було і таких кричущих порушень.
Чому України з самого початку не було в списку тих 14 держав, які звернулися з тим листом, щоб позбавити російську збірну права брати участь в Олімпійських іграх?
– Тут є якась неточність. Це не колективний лист. Кожен антидопінговий центр країни приймав своє рішення, базуючись на зрозумілій і доступній йому інформації. В Україні теж діє незалежний орган – антидопінговий центр, який покликаний координувати всю роботу з протидії допінгу. Фахівці цього центру вивчили доповідь, фахівці вивчили всю наявну у них інформацію, провели консультації з юристами і після цього висловили свою позицію.
Раніше голова наглядової ради Інституту Світової політики Віктор Шлинчак відзначив, що НОК використав непрозорі схеми при виборі розробника костюмів для національної олімпійської збірної.
А нову форму української олімпійської збірної презентували в Києві. У ній спортсмени виступлять на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Дизайн для парадної колекції розробляв відомий модельєр Андре Тан.