Росія – Хорватія – 2: 2 (серія пенальті – 3: 4)

Росія: Акінфєєв, Фернандес, Кутепов, Ігнашевич, Кудряшов, Кузя, Зобнин, Самедов (Єрохін, 54), Головін (Дзагоєв, 102), Черишев (Смолов, 67), Дзюба (Газінський, 79).

Хорватія: Субашич, Врсалько (Чорлука, 97), Ловрен, Віда, Стрініч (Піваріч, 74), Модріч, Ракітіч, ​​Ребич, Крамаріч (Ковачич, 88), Перішич (Брозовіч, 63), Манджукич.

ПОПУЛЯРНЕ: “Неймовірна пара”: Дружина Олега Гусєва показала романтичне фото в обіймах чоловіка

Голи: Черишев (31), Фернандес (115) – Крамаріч (39), Віда (101).

«Об'єктивно Хорватія сильніше, але і Росія заслуговує на велику повагу. Команда вийшла з групи, обіграла збірну Іспанії – це вже серйозне досягнення. Але я думаю про те, що свого часу наша команда зробила велику послугу Росії. І тепер настав час повернути борг », – сказав напередодні чвертьфіналу колишній капітан хорватів Даріо Срна, натякаючи на відбірковий турнір ЧЄ-2008, коли росіяни лише завдяки перемозі« картатих »над Англією в Лондоні вийшли в фінальну частину.

У тому відборі команди розписали між собою дві нульові нічиї, ще в одному поєдинку, товариському, хорвати на виїзді, в Ростові-на-Дону в 2015 році, впевнено обіграли суперника – 3: 1. Один з м'ячів забив Нікола Калинич, якого по ходу нинішнього ЧС головний тренер Златко Даліч відрахував з команди за небажання виходити на заміну в стартовому поєдинку групового турніру з Нігерією (2: 0) нібито через болі в спині. Ще два голи в активі Брозовіч і Манджукич, які продовжують захищати честь країни на турнірі.

Якщо для росіян вихід в чвертьфінал мундіалю – вже грандіозне досягнення (три попередніх виступи у фінальній частині світової першості завершувалися для них на стадії групового турніру), то «картаті» мають успішний досвід ЧС-1998: Додати у Франції команда з Давором Шукером (кращий бомбардир турніру з шістьма голами), Робертом Просінечкі і іншими зірками стала бронзовим призером. Зовсім не проти була команда Златко Даліча повторити успіх своїх старших колег і на ЧС-2018.

Протягом декількох днів у Сочі йшла сильна злива, деякі райони міста були серйозно підтоплені, але в день поєдинку погода, як на замовлення, налагодилася, і ніяких загроз проведенню матчу вже не було.

Сам матч розпочався за переваги хорватів, за діями яких, як і в минулому поєдинку з Данією, з фанатського сектора стежила президент країни Колінда Грабар-Кітарович. Правда, порадувати главу держави першим забитим м'ячем «картатим» не вдалося: на 31-й хвилині надточний удар з-за меж штрафного майданчика вдався Дмитру Черишеву, який з чотирма забитими м'ячами на турнірі поступається лише англійцю Харрі Кейн (у форварда шість точних ударів) . Але піти господарям мундіалю на перерву, ведучи в рахунку, підопічні Златко Даліча не дозволили зусиллями Маріо Манджукич, який розігнав атаку, і Андрія Крамаріча, що завершив її влучним ударом головою.

Нічого не змінилося в малюнку гри і зі стартом другого тайму, хіба що хорвати активніше йшли вперед, змусивши підопічних Станіслава Черчесова ще сильніше притиснутися до своїх воріт. Як не забив Іван Перішич, безперешкодно пробиваючи по воротах метрів з восьми, напевно, залишиться загадкою і для нього самого – м'яч вдарився об стійку і зрадницьки прокотився вздовж лінії. Цей момент став найнебезпечнішим за другу 45-хвилинку, і Хорватія з Росією вдруге на нинішньому мундіалі змушені були грати додатковий час.

В екстра-таймах команди забили стільки ж, скільки і в основний час. Причому в обох випадках постаралися захисники: спочатку Домагой Віда, який неодноразово забивав, виступаючи за київське «Динамо», а зараз захищає кольори турецького «Бешикташа», підключився на розіграш кутового, і точно пробив головою в кут воріт, а незабаром вже Маріо Фернандес замкнув подачу Алана Дзагоєва зі штрафного, зрівнявши рахунок і перевівши з'ясування переможця в серію пенальті.

В 1/8 фіналу обидва голкіпера, Даніель Субашич і Ігор Акінфєєв, відмінно проявили себе в серії пенальті: хорват парирував три удари гравців збірної Данії, а росіянин відбив два удари іспанців. Продемонстрували вони свою майстерність і на цей раз, відбивши по одному удару, а вирішальним став постріл повз ворота від Маріо Фернандеса.

Таким чином, збірна Хорватії повторила своє досягнення 20-річної давності, вийшовши до півфіналу, де зустрінеться з Англією. Матч пройде 11 липня в Москві, початок – о 21:00 за київським часом.