Середина серпня цього року ознаменувалася новим великим допінговим скандалом, причому цього разу в ролі обвинувачуваних виявилися спортивні чиновники з ІААФ, яким за службовим обов'язком слід нещадно боротися із застосуванням допінгу в легкій атлетиці
Практично одночасно британська газета Sunday Times і німецький телеканал ARD оприлюднили скандальну інформацію про те, що спортивні чиновники з Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (International Association of Athletics Federations – IAAF / ІААФ) перешкоджали появі у пресі результатів дослідження, яке провели вчені з університету німецького міста Тюбінген (University of Tubingen), повідомляє Корупція спорт з посиланням на www.health-ua.org
Ще кілька років тому дослідники з Тюбінгена на умовах повної анонімності опитали майже 2000 учасників чемпіонату світу з легкої атлетики у Південній Кореї.
Результати виявилися шокуючими: залежно від виду спорту від 29% до 34% респондентів зізналися в тому, що вживали заборонені препарати протягом року, що передував цьому престижному турнірові.
Однак ще до проведення опитування, в організації якого брали активну участь чиновники ІААФ, керівництво Міжнародної асоціації завбачливо поставило німецьким вченим умову: ІААФ має право накласти вето на оприлюднення результатів цього дослідження.
Протягом 4-х років керівництво ІААФ успішно блокувало публікацію скандальної статті. Проте минулого тижня до журналістів з Sunday Times і ARD потрапила копія статті, після чого вони і оприлюднили ці непривабливі факти.
А в липні цього року британський телеканал BBC показав інтерв'ю з Девідом Хауманом (David Howman), який впродовж 12 років очолює Всесвітнє антидопінгове агентство (World Anti-Doping Agency – WADA).
Хауман публічно визнав, що згідно з даними, отриманими його співробітниками, 10% кращих спортсменів планети у різних видах спорту регулярно приймають заборонені фармакологічні препарати, які забезпечують їм перевагу перед суперниками.