УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Колонка автора: автоперегони, як історично трансформований спорт

06/05/2015
Колонка автора: автоперегони, як історично трансформований спорт

76b01fbf361352df0a29bd967b1d3a31

З технічним розвитком змінюється не тільки оточення людей, їній побут, але й вподобання, хобі та захоплення. Разом з технічним прогресом до нас прийшли і нові види спорту. Один з них – перегони. Досить популярний нині спрот. Варіант, відновити перегони на колісницях, як у давньому Римі, не зовсім дотичний до сучасної ситуації. Але перегони є послідовниками такої найбільшої римського розваги.

 

1841 рік – найперші перегони. 1894 рік – від Парижа до Руана. 18 травня 1895 рік – найперша автогонка в Італії; дистанція від Турина до Асті і назад. У гонці участь брало всього п’ятеро учасників. Попри таку кількість, тільки троє з цього складу дійшли до фінішу. Орієнтовно в той самий період і ті самі роки змагання відбулися в Німеччині, Сполучених Штатах Америки і у Великобританії.

У Британії змагання фактично трапилися випадково. 1896 рік був роком скасування “Закону про червоний прапор”. Відповідно до цього закону в автівці повинно було сидіти два водія, обмежена швидкість складала 4 милі на годину, а перед авто вимагалося, щоб стояла людина, у руках якої мав бути червоний прапор. З приводу скасування закону на радостях провели автопробіг. Спонтанні перегони були дорогою з Лондона в Брайтон. Нагородження не відбулося, призів і переможців теж не було. Автоперегони, які з’явилися в 19 столітті з екзотичної розваги трансформувалися в спорт. З технічним прогресом учасників та поціновувачів ставало все більше і більше. З початку 20 століття поширення автоперегонів зазнало свого апогею.

 

Найпопулярнішими автоперегонами (кільцеві автоперегони на авто з відкритими колесами) нині є чемпіонат світу «Формула 1», який відбувається під керівництвом Міжнародної Автомобільної Федерації (FIA). Учасники перегонів використовують «Боліди», машини, які можуть розвивати швидкість до 360 км на годину. Участь у таких перегонах є досить небезпечною, але прибутковою. Перші десять переможців отримують грошову винагороду у сумі 1 000 000 $.

Перемагає найспритніший!