Іноді українська погода має властивість не радувати дев'ять місяців з дванадцяти. Можна збожеволіти від туги, не знаючи, чим зайнятися і чим себе розважити, сидячи вдома. Дивитися серіали або нишпорити в «однокласниках» багатьом просто нудно. Примітивні розваги для інтелектуалів – як ніж у серце. Йти кудись теж не особливо хочеться.
Пора згадати, що існує п'ять чудових способів розважити себе, якщо вас хоча б двоє, а краще – четверо. Залучаємо все сімейство до інтелектуального спорту, отримуємо безперечне задоволення, а при бажанні ще й робимо ставки: хто програв, той посуд миє або в магазин йде. Хто виграв – два дні не готує (якщо тільки це без ризику померти від голодної смерті). Загалом, як мінімум, не буде нудно, як максимум – який стимул розвивати мізки!
П'ять кращих видів інтелектуального спорту для домашнього дозвілля
Підемо від простого до складного, від найлегших стратегій до найбільш складних. Найпростішою грою можна назвати шашки, слідом за ними йде азіатське розвага «го», в якe грали математики у фільмі «Ігри розуму», потім – шахи, потім – покер і, нарешті, бридж. Всі ці ігри можна освоїти без спеціальної школи, заглянувши на пару сайтів, де пояснюються правила або попрактикуватись онлайн.
Шашки
В шашки грали в радянський час все. Ця гра була трохи менш популярною, ніж доміно. Просто в доміно можна було компанією азартовать, а в шашки – тільки один на один.
Зате яке багатство вибору варіанту гри! Можна зіграти в традиційні російські шашки, можна – в міжнародні, в англійські чи вірменські, в піддавки або самоїди. Як мінімум, зими вистачить, щоб освоїти всі види шашок, які існують у світі. Навіть якщо кожному виду приділяти всього тиждень.
Го
Хочете чогось екзотичного? Зіграйте в Го. Можливо, якщо ви відвідували Таїланд, ви бачили розкладені на дошці чорні і білі плоскі камінчики, але не розуміли, що з ними роблять. Так от, вони грають в Го.
Ця гра сьогодні поширена не тільки в Японії, де вона, власне, і народилася. У неї грають на всіх континентах, від Євразії до Австралії, навіть існує Федерація Го і проводяться міжнародні змагання.
Шахи
Наступною крокує класика жанру – шахи – давня, як світ, перська гра, про яку не знає тільки ледачий. Шахи – це, мабуть, найпоширеніша на даний момент інтелектуальна гра в світі.
інтелектуальний спорт шахи
Покер
А в Європі та Північній Америці почесне місце найпопулярнішої інтелектуальної гри займає покер. Деякі вважають покер азартною грою.
Насправді, схожість з традиційними іграми казино, покеру надає участь грошових ставок, але, по суті, сенс гри не в тому, щоб вимолити у Фортуни удачу, а в тому, щоб за допомогою власного інтелекту та акторської майстерності, за допомогою стратегії і правильної техніки торгівлі скинути суперників і зібрати кращу комбінацію. І мільйони разів вже було доведено, що перемога в покері – це результат виключно розуму і таланту, а не везіння.
Брідж
Настільки ж інтелектуальної (і вже визнаної світом спорту) грою є бридж. Складнощі цій грі додає те, що потрібні дві міні-команди по дві людини. До речі, бридж є офіційною Олімпійської грою, цей спорт був визнаний Міжнародним комітетом.
А ось в Радянському союзі цю гру називали «буржуазним збоченням, яке суперечить моральному кодексу громадянина». Втім, Союзу давно немає, а покер все ще вважається азартною грою, але розумним людям глибоко наплювати на думку чинуш, нехай залишаються при своїй думці.
Грати в домашній обстановці в інтелектуальні ігри не забороняється нікому. До того ж, як показує практика, чим більше граєш, тим більше тренування розуму і, відповідно, швидкість мислення та вміння застосовувати на практиці комплексні стратегії.
Освоюючи інтелектуальний спорт, проходячи шлях від простого до складного, від гри з комп'ютером до командної гри з людьми, можна домогтися величезного успіху в роботі і в житті.
Джерело: korupciya. sport