Інформаційна довідка: Цей термін виник приблизно півстоліття тому назад в одному з американських барів; Армреслінг – від слів “arm” і “wrestling”, де “arm” – це рука, а “wrestling” – боротьба.
У ті часи чоловіки після важкої роботи приходили до барів і мірялись силами під келих пива або чарку віскі. Великою мірою любителі такого “ремесла” зобов'язані українцю Ігорю Мазуренко, адже саме він очолює кілька міжнародних організацій і є організатором маштабних змагань, серед яких відомі шанувальникам: “ Nemiroff World Cup”, “Міжнародний Гала Армреслінг — Гдиня”, і багато інших. На сьогоднішній день армспорт все більше популяризується серед молоді і це не дивно, так як армреслінг не потребує надскладних вкладень. Одягнувши спортивну форму і кросівки, купивши абонемент в зал і вйо до тренувань.
Україна в цьому спорті, як і в боксі, не пасе задніх і має своїх яскравих представників, як серед професіоналів, так і серед любителів.
“Пушка” – це тип артилерійського знаряддя. Проте якщо не брати до уваги цей факт, а запитати в спортсменів силових єдиноборств, то усі, без сумнівів, скажуть, що мова йде про одного з найсильніших рукоборців сучасності – Андрія Пушкаря. Андрій народився 6 серпня 1985. Спортом Андрій почав займатись з 11 років, беручи приклад з батька. З самого початку це був пауерліфтинг, який і надав спортсмену необхідної “бази” для майбутніх перемог. Любові до армспорту Андрій завдячує своєму батьку, який на той час був найсильнішим рукоборцем в місті. В одному з інтерв’ю Пушкар сказав: “В 14 років я виступив на міських змаганнях, де у фіналі зустрівся з батьком. Я його тоді переміг”. Тоді Андрій і почав свою професійну кар'єру. Зараз спортсмен є заслуженим майстром спорту і має величезну кількість перемог.
В свою чергу Рівненська область подарувала Україні такого силача, як Олег Жох. Хлопець народився 13 жовтня 1992 року в селі Оженин. Про армреслінг дізнався навчаючись на першому курсі Національного університету водного господарства та природокористування. Виступивши на чемпіонаті Західної України, юнака взяв під свою опіку Олександр Комаревич і незабаром Жох став чемпіоном України серед юнаків. Згодом Олег брав участь в багатьох турнірах, на яких атлет не залишав жодних шансів своїм суперникам. В 2012 році став учасником турніру світового масштабу “А1”, де здобув перемогу над Зелімханом Занкархановим, вага якого перевищувала Олегову на 40 кілограм і став Заслуженим майстром спорту України. В Олега запитали: “Яка твоя мрія у спорті і житті ?“ На що він відповів: “ У спорті, якщо помріяти, хочу стати абсолютним чемпіоном світу, а в житті – знайти роботу, яка приноситиме матеріальний достаток, мати сім'ю і бути просто щасливим.»
Армреслінг стрімко розвивається і можливо дійде до Олімпійських п'ядесталів. Якщо узагальнити, це унікальний вид спорту, який підходить, як для хлопців, так і для дівчат. Спорт, який дарує фізичну і моральну силу та витривалість.
Автор: Валентина Рущак