Медальний залік Паралімпіади: Україна в числі лідерів

11/03/2018

Українські спортсмени вже виграли два золота

Після двох днів на Паралімпіаді у медальному заліку лідирує збірна США, у якої 4 золоті нагороди (усього 9 медалей). Далі розташувалися французи і словаки, у яких по три перших місця в активі. Україна займає п'яте місце, маючи в активі два золота. Стільки ж перших місць у Німеччини, Канади, Нейтральних паралімпійських атлетів і Швейцарії.

9-18 березня в південнокорейському місті Пхьончхан проходять ХІІ Зимові Паралімпійські ігри.

У Південній Кореї зібралися більше п'ятиста спортсменів з 48 країн світу. Вони змагаються між собою у 6 спортивних дисциплінах. Всього на Паралімпіаді-2018 розіграють 80 медалей.

Збірну України на Зимових Паралімпійських іграх у Пхьончхані представляють 33 спортсмени. Українці поборються за медалі в біатлоні, гірських лижах та лижних гонках.

Нагадаємо, другий день на Паралімпійських іграх в Пхенчхані став не таким насиченим, як попередній для України – наші спортсмени були представлені тільки в одній гонці. Але виступили українці в ній якісно.

28-річний українець Максим Яровий став паралімпійським чемпіоном у лижній гонці на 15 кілометрів. Спортсмен з Миколаївщини завоював другу золоту нагороду для України.

Українець Тарас Рудь в цій дисципліні посів 7-е місце.

Таким чином, в активі збірної України вже 6 нагород – 2 золоті, 1 срібна та 3 бронзові.

Максим Яровий дебютував бронзовою медаллю у довгому біатлоні в Вуокатті (Фінляндія). На змаганнях у Вуокатті в січні 2014 року зайняв 1-е місце з лижних гонок (коротка дистанція) та друге з лижних гонок (середня дистанція).

Для Ярового це четверта нагорода на Паралімпіадах і перше "золото". На зимовій Паралімпіаді у Сочі завоював срібну медаль у біатлоні, а також срібну і бронзову медалі в лижних гонках.